Nowa szkoła w starym miejscu

0
503
Reklama

Władze powiatu, gminy, a nawet województwa powitały rok szkolny 2018/2019 w nowym budynku  Liceum Ogólnokształcącego im. Tomasza Zana.

Nowoczesny budynek liceum stał się flagową inwestycją powiatu w obecnej kadencji. Podzielona na dwa etapy budowa zajęła blisko 3 lata. W pierwszej fazie zbudowano część edukacyjną, do której uczniowie przenieśli się ze starego budynku szkoły, który został następnie wyburzony. Na jego miejscu powstała sala gimnastyczna, w której odbyły się szkolne uroczystości. We w pełni oddanym do użytku imponującym, nowoczesnym obiekcie naukę rozpoczęło blisko 360 uczniów.

Dyrektor szkoły Ewa Król zaprosiła na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego wszystkie osoby, dzięki którym jej podopieczni mogą się dziś uczyć w tak dobrych warunkach. Powiat, a więc inwestora, reprezentował starosta pruszkowski Maksym Gołoś wraz z Sekretarz Powiatu, byłą dyrektor LO im. Zana, Małgorzatą Kucharską oraz Przewodniczącą Rady Powiatu Marią Makowską. W uroczystościach uczestniczyli też burmistrz Pruszkowa Jan Starzyński oraz Przewodniczący Rady Gminy Krzysztof Biskupski. W LO przy ul. Daszyńskiego w Pruszkowie pojawił się również Wojewoda Mazowiecki Zbigniew Sipiera.

– Powinienem być w Radomiu, bo tam organizowane są wojewódzkie obchody rozpoczęcia nowego roku szkolnego, ale nie mogłem nie przyjąć zaproszenia do szkoły, której budowę sam wspierałem – mówił Sipiera, który wcześniej pełnił funkcję starosty w Pruszkowie. Nie zabrakło podziękowań dla wszystkich zaangażowanych w budowę nowego obiektu. Reprezentanci Towarzystwa Absolwentów oraz wieloletni nauczyciele szkoły nie ukrywali swej radości z faktu, że udało się w  końcu przeforsować pomysł pozostawienia szkoły w historycznym miejscu.

Reklama

Podczas uroczystości wręczono stypendia starosty dla uczniów wszystkich powiatowych szkół. Po krótkim występie artystycznym ksiądz dziekan Marian Mikołajczak poświęcił halę i zlokalizowane na dachu szkoły boisko. Na tym ostatnim reprezentacja powiatu (wsparta przez dyrektor Ewę Król) rozegrała mecz koszykówki z reprezentacją liceum.

Koszt budowy szkoły wyniósł łącznie 23,7 mln złotych. Na budowę hali sportowej powiat pozyskał dotacje zewnętrzne: 2,5 mln zł z Programu Rozwoju Szkolnej Infrastruktury Sportowej Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz 1,13 mln zł z budżetu gminy.

Reklama