Nowa strategia walki z COVID-19

0
215

Zgodnie z opublikowaną przez Ministra Zdrowia „Strategią walki z pandemią COVID-19 – jesień 2020” i poleceniem Wojewody Mazowieckiego w Samodzielnym Publicznym Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Pruszkowie zostało wydzielone miejsce umożliwiające przyjęcie i hospitalizację pacjentów z podejrzeniem COVID-19 do czasu otrzymania wyniku badania pod kątem COVID-19 lub w razie konieczności wdrożenia zabiegów ratujących życie.

  • Do dyspozycji pacjentów przygotowano pięć stanowisk. Izolatki znajdują się na pierwszym piętrze, w bezpiecznej odległości od pozostałych pacjentów. Jak zapewnia dyrektor placówki Elżbieta Makulska–Gertruda, szpital jest przygotowany, chociaż wolałaby, aby sale nigdy nie zostały wykorzystane. Nad epidemiologicznym bezpieczeństwem pacjentów i personelu czuwa Ewa Olszewska – pielęgniarka epidemiologiczna.
  • W poniedziałek, 21 września na terenie Szpitala Powiatowego na Wrzesinie otwarto również MOBILNY PUNKT POBRAŃ (podjazd z lewej strony Szpitala). W otwarciu uczestniczył Grzegorz Kamiński Członek Zarządu Powiatu Pruszkowskiego. Mobilny punkt pobrań, czynny jest 7 dni w tygodniu w godz. 10.00 – 15.00. Termin pobrania testu uzgadniany jest telefonicznie: tel. do kontaktu to: 664-118-792.

Źródło: Powiat Pruszkowski

Czytaj również: Koronawirus w pruszkowskich szkołach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj