Nowa pracownia integracji sensorycznej w Pruszkowie

0
43
Reklama

Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego w Pruszkowie zyskała pracownię integracji sensorycznej. Sala została wyposażona w niezbędny sprzęt z myślą o dzieciach.

To już kolejne tego typu miejsce w pruszkowskich placówkach oświatowych. Łącznie jest 11 sal przystosowanych i wyposażonych w służący do terapii sprzęt. Co istotne, pomieszczenia tego typu muszą być odpowiednio zaprojektowane, aby usprawnić funkcjonowanie dziecka.

Kluczowe znaczenie ma zastosowanie różnorodnych faktur i materiałów. Wszystko to ma na celu stymulację wzrokową, słuchową, a także dotykową. Mózg otrzymując informację ze wszystkich systemów zmysłowych dokonuje ich rozpoznania, segregacji i interpretacji. Ma to olbrzymi wpływ na proces prawidłowego kształtowania układu nerwowego. Zajęcia sensoryczne wspierają prawidłowy rozwój psychiczny i fizyczny dzieci. Zaangażowanie zarówno ciała jak i wszystkich zmysłów usprawnia funkcjonowanie i wspiera rozwój ruchowy.

Pracownia w szkole nr 2 została sfinansowana ze środków urzędu miasta oraz ze środków własnych szkoły. Korzystać z niej będą mogli zarówno uczniowie, jak też i dzieci z innych placówek oświatowych. – Mamy nadzieję, że terapia w tak nowoczesnej, kolorowej i przyjaznej pracowni będzie przebiegać wzorowo i przyniesie zamierzony skutek – podkreśla pruszkowski magistrat.

Do tej pory terapią sensoryczną objęto około 300 najmłodszych mieszkańców Pruszkowa.

Reklama

Czytaj również: Rondo 100-lecia Praw Kobiet w Pruszkowie

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj