Nowa odsłona grodziskiej remizy

0
259
Reklama

Ochotnicza Straż Pożarna w Grodzisku Mazowieckim doczeka się nowej remizy. Zgodnie z zapowiedzią burmistrza Grzegorza Benedykcińskiego już niebawem zostanie rozpisany przetarg na wykonanie tej inwestycji.

O potrzebie budowy nowej siedziby OSP w Grodzisku Mazowieckim mówi się od dawna. Pierwsze ogłoszenie przetargowe urząd miasta ogłosił jeszcze w 2019 roku.

Władzom miasta i gminy zależało na tym, by pozyskać dotację zewnętrzną na tę inwestycję. Z tego, co powiedział nam burmistrz wynika, że z powodu trudnej sytuacji pandemicznej, uzyskanie środków zewnętrznych znacznie się przedłuża.

Czy gmina z własnych środków finansowych zrealizuje budowę nowej remizy?

Na szczęście sytuacja finansowa naszej gminy jest na tyle dobra, że możemy sobie pozwolić na wykonanie tej inwestycji z własnych środków. Być może otrzymamy z czasem jakąś dotację. Ale nie będziemy na to czekać. Już po świętach, po długim weekendzie ogłosimy przetarg. Ochotnicza Straż Pożarna jest naszą najaktywniejszą jednostką i powinna mieć godne warunki do pracy – tłumaczy Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska Mazowieckiego.

Reklama

Czytaj także: Kod kreskowy zamiast znaczka

Po remoncie w jednym z nowych budynków garażowych będą wystawione prace pana Piotra Zegarskiego, mieszkańca Grodziska Mazowieckiego, który od ponad 30 lat tworzy modele wozów i sprzętu strażackiego z papieru.

W planach jest stworzenie muzeum. – Historia grodziskiej OSP jest bogata, dlatego warto ją pokazać – mówi burmistrz Benedykciński.

Nowe remiza ma zostać wybudowana tuż obok istniejącej siedziby. Będzie to budynek o dwóch kondygnacjach, podpiwniczony, z halą garażową na samochody ratowniczo-gaśnicze. Dodatkowo znajdzie się miejsce na szatnię, pralnię, salę szkoleniową, pokój biurowy i socjalny.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj