Nowa koncepcja organizacji ruchu

0
137

Kolejna koncepcja zmiany organizacji ruchu na skrzyżowaniu ul. L. Lisa-Kuli w Piastowie z ul. Fiołkową w Ożarowie Mazowieckim. Do 28 stycznia mieszkańcy mogą zgłaszać uwagi do projektu.

Temat jest niezwykle gorący i niejednokrotnie poruszaliśmy go na naszych łamach. Mieszkańcy Piastowa skarżą się na duży ruch samochodów ciężarowych na skrzyżowaniu Lisa-Kuli i Fiołkowej. W ubiegłym roku firma Panattoni przedstawiła koncepcję zmiany organizacji ruchu. Zakładała ona, w skrócie, ruch przez tereny przy ul. Fiołkowej, z kolei niemożliwy byłby skręt w lewo w ul. Lisa-Kuli. Mieszkańcy opowiedzieli się przeciw propozycji. 1317 opinii było negatywnych. Potem miasto Piastów zdecydowało się ustawić na drodze znak zakazu B5. Firma Panattoni zwracała uwagę, że samorząd podjął bezprawne działania. Jednocześnie zapewniała o poszukiwaniu kompromisu. Sprawę opisywaliśmy w 108. wydaniu Przeglądu Regionalnego.

Czytaj także: Chodnik odśnieża właściciel nieruchomości

Poszukiwanie najlepszego rozwiązania nadal trwa. Firma Panattoni przygotowała nową koncepcję organizacji ruchu z uwzględnieniem wniosków zgłoszonych przez władze Piastowa. Głównym celem jest zabezpieczenie terenu miasta przed wjazdem samochodów od strony ul. Fiołkowej. Ruch ma być kierowany w prawo w ul. L. Lisa-Kuli, na wiadukt nad autostradą oraz dalej w stronę Ożarowa. Nie będzie możliwości skrętu w lewo we wspomnianą drogę. Z kolei z Ożarowa pojazdy w lewo w stronę Fiołkowej będą kierowały się poprzez dobudowany pas lewoskrętu.

Konsultacje w sprawie nowej organizacji ruchu potrwają do 28 stycznia. Wypełniony formularz, który dostępny jest na stronie www.piastow.pl, należy przesłać na adres: .">.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj