Niezadowalające propozycje

0
398

Władze Pruszkowa otrzymały od Zarządu Transportu Miejskiego trzy koncepcje linii autobusowej do Warszawy. Optymizmu jednak nie ma.

Kwestia linii autobusowej do Warszawy przewija się od dłuższego czasu. Zdaniem wielu osób autobus ZP, który funkcjonował w tracie remontu linii kolejowej 447, dobrze się sprawdzał. Władze Pruszkowa sondowały możliwość uruchomienia linii na stałe i rozpoczęły rozmowy z ZTM. Strony usiadły do rozmów. Spotkania, dyskusje i oczekiwanie na konkrety. Udało się ustalić, że ZTM przygotuje trzy koncepcje tras autobusu z Pruszkowa do Warszawy.

Mieszkańcy chcieliby, by nowy autobus jeździł trasą dawnej linii ZP fot. J. Grela

Magistrat otrzymał propozycje ze strony przewoźnika. – Pierwsza trasa zgodnie z naszymi postulatami zakłada kursowanie autobusu na trasie Osiedle Staszica – Dw. Zachodni, śladem dawnej ZP. Druga propozycja to przedłużenie linii 717 do Pruszkowa. Ostatnia propozycja to proponowana już kilkukrotnie linia do P+R Al. Krakowska, jednak tym razem przez Pęcice, Sokołów i Janki. ZTM odradzał pierwszą propozycję oraz całkowicie wykluczył możliwość zmiany linii 717 – przekazali nam pruszkowscy urzędnicy.

Radości ze strony pruszkowskich urzędników jednak nie ma. Nadal trzeba czekać. – Nie jesteśmy zadowoleni z takich propozycji. Wysłaliśmy do ZTM kolejne pismo, w którym proponujemy, aby autobus z Osiedla Staszica jechał ulicami Plantową, Powstańców, al. Wojska Polskiego i dalej al. Jerozolimskimi do dworca Zachodniego. Poprosiliśmy także ZTM, aby opracował wstępnie rozkład jazdy dla takiej linii – informuje pruszkowski magistrat.

Nie pozostaje nic innego, jak czekać. Przed nami wakacje, a więc czas, aby sprawa autobusu zaczęła się konkretyzować. Bo uruchomienie linii nie odbędzie się raczej z dnia na dzień.