Niewiele zabrakło

0
179

Walka o zwycięstwo trwała do ostatnich sekund. W 21. kolejce I ligi koszykówki mężczyzn Elektrobud-Investment ZB Pruszków minimalnie przegrał z Pogonią Prudnik 74:75.

Goście szybko zbudowali sobie przewagę i prowadzili po pierwszej kwarcie 18:14. Elektrobud gonił wynik i w drugiej odsłonie po celnym rzucie Januarego Sobczaka było 21:20. Przez kilka minut na parkiecie toczyła się wyrównana walka, ale gospodarze odskoczyli. Po trójce Sobczaka było 43:34 i taki wynik widniał na tablicy na półmetku spotkania.

Trzecia odsłona była pełna walki i determinacji z obu stron. Pogoń w połowie kwarty prowadziła 49:47 po trójce Tomasza Nowakowskiego. Chwilę później rzutem z dystansu odpowiedział Mateusz Szwed – 50:49. Przed czwartą kwartą Elektrobud miał minimalną przewagę – 57:55. Losy zwycięstwa ważyły się do ostatnich sekund. Raz jedna drużyna prowadziła, a po kilku sekundach sytuacja odwracała się. Na nieco ponad minutę przed końcem Elektrobud był bliżej sukcesu – 72:69. Trójka Adriana Sulińskiego – po 72. Dwa celne rzuty wolne Sobczaka, po czternastu sekundach odpowiedź Wojciecha Pisarczyka. Zawodnik Pogoni trafił za trzy – 75:74. W ostatniej sekundzie nie trafił Mateusz Stawiak i ze zwycięstwa cieszyli się goście. Elektrobud poniósł jedenastą porażkę w sezonie.