Niepokój o sytuację w szkole, będzie spotkanie

1
547
Reklama

Niepokój o sytuację w Szkole Podstawowej w Michałowicach. Obawy rodziców pojawiły się w wyniku zwolnienia wieloletniego nauczyciela. Pojawił się również wniosek o odwołanie dyrektor placówki. Wójt Małgorzata Pachecka zaplanowała spotkanie z rodzicami.

Dzieci i młodzież mają wakacje. Czas odpoczynku i relaksu przed kolejnym wyzwaniem, które rozpocznie się we wrześniu. Wszyscy rodzice chcą, aby ich pociechy rozwijały się w dogodnych warunkach. Sytuacja panująca w placówkach oświatowych jest tematem licznych dyskusji i zainteresowania.

Niepokój pojawił się u rodziców dzieci uczęszczających do szkoły w Michałowicach. Sprawa jest rozwojowa. Dziś (6 lipca) wójt Małgorzata Pachecka poinformowała o planowanym spotkaniu z rodzicami. – do urzędu 29 czerwca, zaprosiłam do rozmowy o sytuacji w szkole Przewodniczącego Rady Rodziców – Pana Krzysztofa Dąbkowskiego. Spotkanie odbyło się dzień później tj. 30 czerwca. W czasie spotkania zadeklarowałam, że zależy mi na poznaniu perspektywy Rodziców. Zaproponowałam spotkanie 5, 6 lub 7 lipca, pozostawiając wybór konkretnego terminu Panu Przewodniczącemu. Finalnie spotkanie ustalone zostało na 6 lipca godz. 18:00, a Przewodniczący Rady Rodziców przesłał do Państwa zaproszenie na spotkanie. Jak Państwo widzą spotkanie i jego termin zostały ustalone wspólnie i w porozumieniu z Panem Przewodniczącym Rady Rodziców. Zapraszam i zachęcam do udziału – poinformowała wójt Pachecka.

Obawy rodziców

Do naszej redakcji docierały niepokojące informacje dotyczące szkoły w Michałowicach. Skierowaliśmy do urzędu gminy pytania o sytuację w placówce.

Jednym z powodów jest zwolnienie wieloletniego pedagoga. Podkreślano również, że problemów jest więcej. O wyjaśnienia poprosiliśmy Urząd Gminy Michałowice. – Pani Ewa Pius przeszła na emeryturę. To była jej decyzja. W takiej sytuacji pracownik nie może zakładać, że pracodawca nawiąże z nim umowę ponownie – otrzymaliśmy odpowiedź. – W szkole w Michałowicach sytuacja jest podobna jak w innych szkołach na terenie gminy. Wszędzie rodzicom zależy na najlepszej edukacji, nauczycielom na najlepszej pracy, a uczniom na miłej atmosferze. Edukacja potrzebuje spokoju. Brak otwartej dyskusji spowalnia rozwój, a nawet go uwstecznia – przekazali nam urzędnicy.

Reklama

Samorząd zapewnia, że sytuacja kadrowa w szkole w Michałowicach jest stabilna. Urzędnicy uspokajają i planują debatę na temat edukacji. – Zawsze reagujemy na niepokojące sygnały, ale te zgłaszane bezpośrednio do Wójta Gminy lub Centrum Usług Wspólnych. Nie mamy wpływu na osoby, które inicjują dyskusje na forach internetowych, często krzywdzące dla grona pedagogicznego, dyrekcji, poszczególnych rodziców. Zachęcam zaniepokojonych mieszkańców i rodziców naszych uczniów o sprawdzanie takich informacji w wiarygodnych źródłach – u dyrektora szkoły, w Urzędzie Gminy lub Centrum Usług Wspólnych. Zapraszamy też do rozmowy, dyskusji o szkole w ogóle i o danej placówce w szczególności. Przygotowujemy debatę o edukacji. Planujemy ją na połowę września – wyjaśnia Urząd Gminy Michałowice.

Czytaj również: Gdzie zgłosić wyrzucane śmieci do lasu?

Reklama

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj