reklama
Strona główna Aktualności Akt. Pruszków Nieodpłatna pomoc prawna

Nieodpłatna pomoc prawna

0
pomoc prawna, pomoc, powiat pruszkowski, prawo, nieodpłatna pomoc prawna, darmowy prawnik
Zdj. unsplash.com

Mieszkańcy mogą skorzystać z bezpłatnej pomocy prawnej lub porad profesjonalistów. Działalność punktów została wznowiona od 21 czerwca.

Dzięki współpracy rządu, samorządu i organizacji pozarządowych system gwarantuje bezpłatny dostęp do darmowych porad prawnych w lokalnych społecznościach. Obywatele mogą swobodnie korzystać z profesjonalnej, nieodpłatnej pomocy prawnej oraz nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego.

By skorzystać z możliwości konsultacji, należy zgłosić się co najmniej 2 dni wcześniej telefonicznie pod numerem 22 738 14 63 lub mailowo: .

Udzielanie pomocy prawnej odbywa się według kolejności zgłoszeń, po umówieniu wizyty. W wyjątkowych przypadkach można otrzymać poradę poza kolejnością. Kolejkę mogą ominąć również kobiety w ciąży.

Kto skorzysta?

Z pomocy może skorzystać osoba, która nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej. Zainteresowany składa specjalne oświadczenie, w którym poświadcza, że nie jest w stanie opłacić płatnej pomocy prawnej.

Dzięki bezpłatnej pomocy prawnej w powiecie pruszkowskim osoby zainteresowane mogą dowiedzieć się szczegółów o obwiązującym stanie prawnym oraz przysługujących im uprawnieniach lub spoczywających na nich obowiązkach w związku z toczącym się postępowaniem przygotowawczym, administracyjnym, sądowym lub sądowo-administracyjnym. Można otrzymać również informacje o sposobie rozwiązania problemu prawnego lub projekt pisma w sprawach sądowych, w toczących się postepowaniach sądowo-administracyjnych.

Nieodpłatna pomoc prawna nie obejmuje spraw związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej. Poradnictwo obywatelskie obejmuje w szczególności porady dla osób zadłużonych i porady z zakresu spraw mieszkaniowych oraz zabezpieczenia społecznego.

Czytaj również: Przeprowadzka Urzędu Skarbowego 

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Exit mobile version