Nieodpłatna pomoc prawna da mieszkańców powiatu pruszkowskiego

0
57

Mieszkańcy powiatu pruszkowskiego mogą skorzystać z oferty nieodpłatnej pomocy prawnej. Z uwagi na pandemię koronawirusa usługi świadczone są telefonicznie bądź mailowo.

Zdarzają się sytuacje losowe, w których potrzebujemy fachowego wsparcia. Nie mamy wystarczającej wiedzy, aby przejść przez wszystkie formalność. Bywa, że po prostu nie wiemy, jak podejść do danej sprawy. Mieszkańcy powiatu pruszkowskiego mogą uzyskać cenne wsparcie w ramach nieodpłatnej pomocy prawnej.

W związku z pandemią koronawirusa nie ma możliwości bezpośredniego spotkania w punktach w Pruszkowie, Raszynie, Piastowie i Opaczy-Kolonii. Obecnie mieszkańcy mogą uzyskać pomoc telefonicznie bądź mailowo. Wystarczy zadzwonić ponad numer 22 738 14 63 lub napisać wiadomość na adres: .

Trzeba podkreślić, że nieodpłatna pomoc prawna obejmuje poinformowanie zainteresowanego o obwiązującym stanie prawnym, jego uprawnieniach oraz obowiązkach w związku z toczącym się postępowaniem. Porada zawiera również wskazanie rozwiązania problemu, a także sporządzenie projektu pisma (z wyłączeniem pism procesowych w toczącym się postępowaniu sądowym). Co istotne, nieodpłatna pomoc prawna nie obejmuje spraw związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej.

Istnieje również możliwość skorzystania z nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego. Zainteresowani mogą uzyskać wsparcie w rozwiązaniu problemu w postaci opracowania planu działania i pomocy w jego realizacji.

Czytaj także: Konsultacje społeczne dotyczące elektromobilności w Pruszkowie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj