Nielegalne wyścigi powstrzymane przez policjantów

0
189
Reklama

Funkcjonariusze z pruszkowskiej komendy nie dopuścili do nielegalnych wyścigów na trasie S8 w rejonie Paszkowianki oraz na ul. Bryły w Pruszkowie. Policjanci apelują do wszystkich użytkowników dróg o rozsądek.

W wakacje zanotowano już ponad 200 wypadków na polskich drogach. Funkcjonariusze wielokrotnie apelują o rozsądek podczas jazdy i stosowanie się do przepisów. W lipcu w Regułach doszło do kolejnego w tym roku śmiertelnego wypadku na terenie powiatu pruszkowskiego.

– Apelujemy do wszystkich użytkowników dróg, zarówno do kierowców, jak i niechronionych uczestników ruchu drogowego o rozwagę, ostrożność oraz respektowanie przepisów drogowych. Pamiętajmy, że przepisy ruchu drogowego, znaki drogowe, ograniczenia prędkości są po to, by się do nich dostosować! – apelują funkcjonariusze.

Brawura, nieuwaga, nadmierna prędkość, zmęczenie – to przyczyny wypadków. Apele o rozsądek są jak najbardziej wskazane. Wszyscy użytkownicy dróg powinni mieć na względzie bezpieczeństwo i mieć świadomość, że nie są sami na trasie.

Nielegalne wyścigi

Niektórzy lubią nutkę adrenaliny, jednak są odpowiednie miejsca, aby wyszaleć się i rozwinąć prędkość. Na pewno nie są to drogi publiczne. Funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego pruszkowskiej komendy nie dopuścili do nielegalnych wyścigów na trasie S8 w rejonie Paszkowianki i na ul. Bryły w Pruszkowie. Działania miały miejsce w przedostatni weekend lipca. Policja przeprowadziła osiem kontroli. Czterech kierowców biorących udział w nielegalnych wyścigach otrzymało mandaty za przekroczenie prędkości. Jeden z nich stracił prawo jazdy wskutek przekroczenia prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Policjanci zatrzymali jeden dowód rejestracyjny w związku ze złym stanem technicznym pojazdu. Ujawniono również kierowcę po spożyciu alkoholu.

Reklama

– Zachęcamy kierowców pragnących sprawdzać swoje sportowe umiejętności do korzystania z torów wyścigowych – podkreśla kom. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Czytaj również: Gdzie oddać znalezione tablice rejestracyjne?

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj