reklama
Strona główna Aktualności Niekorzystny wyrok

Niekorzystny wyrok

0

Ośrodek zdrowia w Raszynie w rękach Warszawy – taką decyzję podjął sąd. Władze gminy zapowiadają walkę o przywrócenie własności obiektu.

Kilka lat temu ośrodek zdrowia przy ul. Poniatowskiego w Raszynie słynął z kłopotów. Pacjenci musieli okazywać dużą cierpliwość i wytrwałość. Wszystko przez kolejki i problemy z dostaniem się do lekarzy. Odkąd nastał nowy operator, rzeczywistość zmieniła się o 180 stopni.

Pacjenci mogą być zadowoleni z oferowanych usług i nie muszą rano ustawiać się w kolejkach. Wydawać by się mogło, że wszystko jest w jak najlepszym porządku. Do czasu. Wyrokiem sądu ośrodek zdrowia w Raszynie przy ul. Poniatowskiego 18a będzie prowadziło miasto stołeczne Warszawa. – Najprawdopodobniej zadanie to zostanie ponownie powierzone poprzedniemu operatorowi – SZPZLO Warszawa Ochota, potocznie nazywanemu ZOZ Ochota, który przez wiele lat prowadził ośrodek zdrowia w Raszynie. Jego usługi z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej, oferowane państwu przez wiele poprzednich lat, budziły wiele negatywnych ocen – przedstawia wójt Raszyna Andrzej Zaręba. – Gmina będzie dalej dążyła do przywrócenia jej własności obiektu. Przede wszystkim wystąpimy do Sądu Najwyższego o kasację wyroku, ponieważ uważamy, że zadania z zakresu zapewnienia mieszkańcom jak najlepszych warunków opieki zdrowotnej należą do nas, a nie miasta st. Warszawy, które nie ma wobec nas takich zobowiązań – dodaje.

Pojawiają się obawy, że mogą wrócić problemy sprzed kilku lat. W głównej mierze chodzi o dobro mieszkańców i jakość świadczonych usług. Gmina liczy, że problemy będą jak najmniej dotkliwe dla pacjentów.

Raszyński samorząd zapowiada dalsze działania w sprawie. – W przypadku niekorzystnego rozstrzygnięcia sądu, Gmina Raszyn wystąpi do m. st. Warszawy o zwrot nakładów poczynionych na budowę Centrum Zdrowia Raszyn przy ul. Poniatowskiego 18A w Raszynie. Jesteśmy zdania, że jeżeli nie możemy samodzielnie decydować o naszej służbie zdrowia, zasadne będzie odzyskanie poniesionych przez nas na ten cel wielomilionowych środków – wyjaśnia wójt gminy Raszyn.

Sytuację związaną z raszyńskim ośrodkiem będziemy obserwować i zapewne do niej wrócimy.

Exit mobile version