Niedzielski: Dzieci mogą wychodzić

0
198

Minister zdrowia ogłosił zniesienie jednego z obostrzeń związanych z reżimem epidemicznym.

Zgodnie z obowiązującymi restrykcjami, w godzinach 8.00-16.00 młodzież nie może przemieszczać się bez opieki osoby dorosłej. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej szef resortu Adam Niedzielski zapowiedział jednak uchylenie tego zakazu. Ma to związek z rozpoczynającymi się właśnie feriami zimowymi.

– Na posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego dokonaliśmy przeglądu obostrzeń. Po długiej dyskusji chcieliśmy zaproponować pewne złagodzenie obostrzenia, to będzie przygotowane w dzisiejszym rozporządzeniu Rady Ministrów. Mamy okres ferii, tych ferii, które niestety nie są takimi prawdziwymi feriami, jakie pamiętamy, jakie mogliśmy spędzać w górach, w śniegu, zjeżdżając na nartach. Chcielibyśmy jednak dać możliwość korzystania ze świeżego powietrza i tego, żeby dzieci w godzinach 8-16 mogły po prostu przebywać samodzielnie poza miejscem zamieszkania – poinformował Niedzielski.

Jeszcze dziś KPRM ma opublikować nowe rozporządzenie w tej sprawie. Pozostałe obostrzenia mają pozostać w mocy do 17 stycznia.

Czytaj również: Szczepienia już ruszyły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj