Niebawem startuje budżet obywatelski w gminie Michałowice

0
216
Reklama

Mieszkańcy mogą decydować o otaczającej ich przestrzeni. 26 kwietnia startuje budżet obywatelski w gminie Michałowice.

Każdy może decydować o otaczającej go przestrzeni, zgłosić swój pomysł, zebrać odpowiednie poparcie i patrzeć, jak jego idea wdrażana jest w życie. Gmina Michałowice szykuje się do pierwszej edycji budżetu obywatelskiego. 26 kwietnia rozpocznie się przyjmowanie projektów, które potrwa do 17 maja.

Należy podkreślić, że w budżet obywatelski może zaangażować się każdy. Gmina nie stosuje kryterium wiekowego, a więc projekty mogą zgłaszać również dzieci i młodzież. Co ważne, każdy może przedstawić dowolną liczbę pomysłów.

Ciekawe wydarzenie, ścieżka rowerowa, chodnik, ławka w parku, budowa świetlicy, nasadzenia zieleni, warsztaty edukacyjne – możliwości jest wiele. Każdy może przygotować swój projekt i przestawić go do analizy. Fundamentem jest jednak to, aby zgłoszone zadania należały do tych, które może realizować gmina z budżetu.

Czytaj także: Nie chcą roweru gminnego w Michałowicach

500 tysięcy na realizację

Z pewnością pomysłów nie zabraknie. W budżecie obywatelskim gminy Michałowice 2022 znalazło się 500 tysięcy złotych. Wartość jednego projektu nie może przekroczyć 175 tysięcy złotych.

Reklama

Trzeba pamiętać, że zgłoszenie musi zawierać tytuł oraz miejsce lokalizacji realizacji przedsięwzięcia. Konieczny jest opis projektu wraz z uzasadnieniem, wskazanie potencjalnych odbiorców, szacowane koszty, a także dane pomysłodawców. Zgłoszenie musi zawierać listę poparcia. Projekt powinno poprzeć minimum 15 mieszkańców. W przypadku działań inwestycyjnych należy przedstawić mapę wskazującą lokalizację.

Po zgłoszeniu projektów, przyjdzie czas na ich ocenę. Efekty analizy mają być znane do 19 sierpnia. Potem głosowanie – od 24 września do 8 października. Do 15 października planowane jest przedstawienie informacji o wygranych projektach.

Gmina Michałowice zapewnia pomoc. Telefon: 22 350 91 40, e-mail: . – Istnieje również możliwość spotkania, które będą odbywały się po wcześniejszym telefonicznym ustaleniu dnia oraz godziny, z zachowaniem wymogów sanitarnych – podkreślają urzędnicy.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj