Niebawem start pruszkowskiego budżetu obywatelskiego

0
88
Reklama

Niebawem startuje pruszkowski budżet obywatelski. Mieszkańcy będą mogli zgłaszać swoje projekty od 28 maja.

Wszystko było już prawie gotowe, budżet miał startować. Obecnie znajdowalibyśmy się na etapie weryfikacji formalnej złożonych wniosków. Mechanizm składania propozycji miał ruszyć 31 marca, w budżecie zaplanowano blisko 2 miliony złotych. Na przeszkodzie stanęła jednak pandemia koronawirusa. Wzrost zachorowań i troska o bezpieczeństwo sprawiły, że start budżetu obywatelskiego został przesunięty. – Decyzja ta podyktowana jest wyłącznie chęcią zachowania wszelkich środków bezpieczeństwa, których musimy przestrzegać w obecnym czasie. Jak już większość mieszkańców naszego miasta wie, każdy zgłoszony projekt musi zawierać listę przynajmniej 30 głosów poparcia. W obecnej sytuacji próba zdobycia tylu podpisów to działanie niebezpieczne dla zdrowia nas i naszych najbliższych – informowali wówczas pruszkowscy urzędnicy.

Wszyscy „na start”

Jak się mawia „co się odwlecze, to nie uciecze”. Budżet obywatelski Pruszkowa niebawem wystartuje. W ramach szóstej edycji mieszkańcy będą mogli składać swoje propozycje w terminie od 28 maja do 14 czerwca. Każdy pomysł wart jest uwagi, a włączając się w budżet obywatelski mieszkańcy mają szansą kształtować otaczającą ich przestrzeń. Limit jednego projektu wynosi 120 tysięcy złotych.

Potem przyjdzie czas na weryfikację formalną, której wyniki poznamy 22 czerwca. Następnie projektodawcy będą mogli składać odwołania. Kolejny krok to weryfikacja szczegółowa, losowanie kolejności projektów, podanie listy pod głosowanie. Wybór tych, które będą realizowane nastąpi w dniach 11 sierpnia – 6 września. Wtedy mieszkańcy zdecydują o oddaniu głosy na najlepsze, ich zdaniem, propozycje.

 

Reklama
Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj