Nie wKURZaj Podkowy

0
281

Trwająca susza, poza ryzykiem pożarów, ma również inne przykre konsekwencje. Jedną z nich jest kurz unoszący się nad gruntowymi drogami. Władze Podkowy postanowiły walczyć z tym zjawiskiem.

Mieszkańcy domów położonych przy nieutwardzonych drogach odczuwają nieprzyjemne skutki wszystkich przejeżdżających pojazdów. Problemem nie jest jednak hałas, a unoszący się nad drogą kurz wzbijany przez samochody. Im większa prędkość, tym większa chmura pyłu, który nie tylko osiada na wszystkich okolicznych powierzchniach, ale też może wywołać wręcz duszności. Obecnie, w czasie przedłużającej się suszy, problem staje się coraz bardziej uciążliwy. Władze Podkowy zdecydowały się zmierzyć z problemem i rozpoczęły kampanię „Prosimy, nie wKURZaj”. Celem akcji jest zachęcenie kierowców poruszających się gruntowymi drogami, by dostosowali prędkość do rodzaju nawierzchni.

– Mamy potworną suszę, co w przypadku mieszkańców dróg gruntowych niejednego może doprowadzić do pylicy płuc. Podkowianie proszą kierowców o zdjęcie nogi z gazu, przyłączam się do zainicjowanej akcji społecznej „Prosimy nie wKURZaj!” Miejmy wyobraźnię i bądźmy dla siebie życzliwi – prosi w mediach społecznościowych burmistrz miasta-ogrodu Artur Tusiński.

Tabliczki z apelem skierowanym do kierowców pojawiły się na ulicach miasta. Warto zwrócić na nie uwagę i dostosować się do prośby, by oszczędzić okolicznym mieszkańcom przykrych uciążliwości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj