Najpierw kładka, później winda

0
77

Spółka PKP Polskie Linie Kolejowe rozpoczyna remont kładki nad torami na grodziskiej stacji. W czwartek obiekt zostanie wyłączony z użytkowania.

O tym, że kładka dla pieszych na stacji PKP wymaga pilnego remontu, wiadomo było już od dawna. Stan obiektu od dawna budził zastrzeżenia mieszkańców, którzy zwracali uwagę na dziurawą nawierzchnię i zniszczone schody. Wreszcie na początku września grodziski magistrat poinformował o rozpoczęciu prac nad modernizacją sfatygowanej kładki. – W związku z remontem kładki dla pieszych na stacji Grodzisk Mazowiecki wykonywanego przez PKP PLK S.A. informujemy, że od dnia 10.09.2020 od godziny 8.00 kładka dla pieszych zostanie zamknięta na czas remontu. Przejście będzie możliwe tylko tunelem pod torami – przekazali urzędnicy. Prace mają potrwać do grudnia.

Władze Grodziska porozumiały się z PKP PLK w sprawie dalszych losów kładki. Po zakończeniu remontu spółka przekaże obiekt miastu, które w następnej kolejności dobuduje do niej windę. Będzie to kolejna istotna inwestycja – brak windy przy kładce to problem, który mieszkańcy znają od wielu lat. Ci, którzy mieszkają w Grodzisku dłużej, z pewnością pamiętają jeszcze tragarzy pomagających użytkownikom kładki w transporcie rowerów, bagaży czy wózków dziecięcych. Sytuacja częściowo uległa poprawie po oddaniu do użytku przejścia podziemnego. Tu jednak często dochodzi do awarii wind, co znów stanowi poważną niedogodność dla osób z niepełnosprawnościami czy rodziców z małymi dziećmi. Szczególnie, że ani przy kładce, ani w zejściu do tunelu nie ma podjazdu dla wózków. – Winda nie działa juz pół roku, kolejna zepsuła się niedawno – komentuje jedna z mieszkanek Grodziska. – Przejście z małym dzieckiem w wózku na drugą stronę torów jest prawie niemożliwe – wtóruje kolejna.

Czy rozpoczynająca się właśnie modernizacja i późniejsze przekazanie kładki w ręce miasta pozwoli rozwiązać te problemy? Z pewnością dają taką nadzieję, jednak konkretów na razie brak. Pozostaje uzbroić się w cierpliwość – przynajmniej do końca roku.

Czytaj również: WKD podwyższyło limity pasażerów w pociągach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię