Najgłębszy na świecie basen…

0
718

… buduje się w okolicach Mszczonowa. Niecka o głębokości 45 metrów ucieszy przede wszystkim fanów nurkowania.

To kolejna „wodna” inwestycja nieopodal Mszczonowa oddalonego od centrum Pruszkowa zaledwie o 40 km. Deepspot to kolejne dziecko firmy, która zbudowała FlySpot – tunel aerodynamiczny przy warszawskiej obwodnicy. Inwestor deklaruje, że budowa ma się zakończyć jesienią tego roku. Postępy prac można śledzić na facebookowym profilu @deepspotpoland.

Basen nurkowy ma mieć 8000 m3 pojemności. To tyle, co 27 basenów sportowych o długości toru 25 m. Do uzbrojenia konstrukcji wykorzystane zostanie około 1100 ton stali. Deepspot dedykowany jest zarówno początkującym, którzy chcieliby się nauczyć nurkowania, jak i dla sportowców i zawodowych nurków. Dla tych, którzy sami wolą nie próbować schodzenia na tak dużą głębokość lub chcą obserwować bliskich, powstanie tunel widokowy. Obiekt będzie posiadał również pokoje hotelowe i sale konferencyjno-szkoleniowe, z okien których będzie można podziwiać nurkujących.

Głęboki na 45 metrów tunel Deepspot sprawi, że mszczonowski basen stanie się najgłębszym tego typu obiektem na świecie. Od 2014 roku tytuł ten należy do włoskiego Y-40 The Deep Joy w Montegrotto Terme. W najgłębszym miejscu ma 42 m głębokości. Wszystko wskazuje jednak na to, że tytułem najgłębszego basenu świata polski Deepsot będzie się cieszył zaledwie kilka miesięcy. Na obrzeżach Londynu powstaje bowiem największy na świecie basen nurkowy Blue Abyss o głębokości aż 50 m. W tej chwili najgłębszy w Polsce basen to Aquadrom w Rudzie Śląskiej, z tubą o głębokości 7 metrów. W Warszawie najgłębiej możemy zejść na 4,5 metra w basenie w Pałacu Kultury i Nauki.

Inwestor nie ujawnia na razie ani planowanego cennika za korzystanie z atrakcji, ani kosztów inwestycji.