Na konwencie o drogach

0
153

Podczas ostatniego konwentu gmin powiatu pruszkowskiego samorządowcy dyskutowali o stanie dróg wojewódzkich.

Budowa wiaduktu nad torami PKP w Pruszkowie od dłuższego czasu jest przedmiotem rozmów miasta i Mazowieckiego Zarządu Dróg Miejskich. W ostatnim czasie temat nabrał konkretnych ram. – Rozpoczynamy kilkuletni proces rozwiązywania problemów komunikacyjnych w Pruszkowie – mówił pod koniec sierpnia marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik.

Sprawy drogowe stały się przedmiotem dyskusji podczas ostatniego konwentu gmin powiatu pruszkowskiego. W spotkaniu, które odbyło się online, wziął dyrektor MZDW Tomasz Lewandowski. Poruszono kwestie związane z budową wiaduktu w ciągu drogi nr 718 oraz opracowania dokumentacji projektowej. Dyrektor Lewandowski przekazał informacje na temat prowadzonych działań. – Poinformował, że zakończenie prac projektowych i wydatkowanie środków przewidziane jest na 2024 r. Powiedział również, że obecnie w Mazowieckim Zarządzie Dróg Wojewódzkich przeprowadzana jest analiza zadania rozbiórki i budowy nowego wiaduktu w ciągu drogi nr 718 nad linią kolejową. Rozpatrywany jest również wariant dwujezdniowy, w którym obok istniejącego wiaduktu ma powstać nowy. Po wybudowaniu i dopuszczeniu go do użytkowania, drugi wiadukt zostanie zburzony, a w jego miejscu powstanie nowy. Działania ukierunkowane są na zachowanie ciągłości ruchu na wiadukcie – przedstawia Paweł Kostrzewski, naczelnik Wydziału Inwestycji i Drogownictwa Starostwa Powiatowego w Pruszkowie.

Planowane są również przebudowy dróg, które mają poprawić komunikację na terenie Pruszkowa. Na ul. Przyszłości ma powstać rondo turbinowe. W sierpniu 2021 roku mają zakończyć się prace projektowe. Planowana jest również przebudowa al. Niepodległości. Obecnie trwają prace projektowe w zakresie budowy lewoskrętów. – Koncepcja zakłada dwa pasy ruchu do jazdy na wprost oraz wydzielone lewoskręty sterowane przy pomocy odpowiednio zaprogramowanej sygnalizacji świetlnej – podaje Paweł Kostrzewski. – Realizacja powyższych inwestycji usprawni przepustowość ruchu na terenie Pruszkowa – zaznacza.

Czytaj także: Zamknięcie wiaduktu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj