Na Działkowej remont nadal trwa

0
79

Na ul. Działkowej w Pruszkowie widać efekty prac budowlanych, ale remont się przeciąga. Miał skończyć się w listopadzie, a nadal trwa.

Można mówić o swego rodzaju przełomie i euforii. Mieszkańcy czekali długo na remont ul. Działkowej, której nawierzchni nie można było określić mianem komfortowej. W ubiegłym roku miasto zajęło się przygotowaniem dokumentacji projektowej, zaś w tym przystąpiło do przebudowy ul. Działkowej, który obejmuje odcinek od ul. Dębowej do tunelu pod torami PKP.

Inwestycja ma znaczenie dla poprawy komunikacji w Pruszkowie. Droga w nowej odsłonie pozwoli odciążyć ruch w centrum miasta, stanowiąc m.in. alternatywę dojazdu do autostrady. Efekty działań miały być widoczne pod koniec listopada. Terminu nie udało się dotrzymać, na co wpływ miały również przypadki zakażenia koronawirusem u pracowników wykonawcy. Władze miasta podpisały zatem aneks do umowy. Ostateczny efekt ma być widoczny pod koniec stycznia.

Na Działkowej zaszły już zmiany. Pozostaje czekać na przysłowiową kropkę nad „i”. Wybudowano nową jezdnię, obustronne chodniki, na skrzyżowaniu z ul. Akacjową pojawiło się rondo. Kluczowe jest bezpieczeństwo, więc nie zabraknie wyniesionych przejść dla pieszych oraz zatoki dla autobusów. – Prace trwają bez względu na warunki atmosferyczne – podkreśla pruszkowski magistrat.

Czytaj także: Ponad 127 milionów na inwestycje

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj