Murki i gabiony w parku

0
883
Reklama

W brwinowskim parku miejskim trwają kolejne prace zmierzające do jego modernizacji.

Aktualnie przeprowadzane są prace w ramach zadania „Zagospodarowanie terenu Parku miejskiego w Brwinowie część istniejąca – budowa murków i ogrodzeń z gabionów” które jest częścią projektu „Kolejny etap rewitalizacji parku miejskiego w Brwinowie – zagospodarowanie terenów zieleni”.

Gabiony to modna technika tworzenia murków i ogrodzeń w formie metalowych, ażurowych koszy, wypełnianych kamieniem. W ramach realizacji tego zadania powstanie ponad 140 metrów murków gabionowych, wypełnionych wielofrakcyjnym szarym kamieniem. Na murkach zamontowane zostaną drewniane siedziska. Również z koszy gabionowych wykonane zostanie ogrodzenie o długości ok. 110 metrów.

Zgodnie z umową, wykonawca powinien zakończyć prace do 10 grudnia. Wartość prac wynosi 207 169 zł. Projekt „Kolejny etap rewitalizacji parku miejskiego w Brwinowie – zagospodarowanie terenów zieleni” będzie realizowany w latach 2018-2021. Na jego realizację gmina Brwinów otrzymała dofinansowanie w wysokości 2 140 229,65 zł (co stanowi 85 % kosztów kwalifikowanych) ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Reklama
Reklama