Można budować pumptracki

0
400
Reklama

W tym roku gmina Brwinów zaplanowała budowę dwóch torów typu easy oraz mini pumptrack, które powstaną na terenach między osiedlem przy ul.Sochaczewskiej, a budynkami TBS przy ul. Piłsudskiego w Brwinowie.

Na budowę torów pumptrack gmina uzyskała dotację  z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, w wysokości 105 494 zł. Tor pumptrack jest przewidziany do użytku głównie przez rowerzystów, ale z pewnością skorzystają z niego również deskorolkarze, a także osoby jeżdżące na rolkach i hulajnogach. Liczne zakręty i muldy oraz dobrze wyprofilowana geometria toru umożliwia w zasadzie jazdę bez pedałowania czy też odpychania się, jedynie dzięki umiejętnemu balansowaniu ciałem. Sprawia to, że jazda po torze jest zarówno bardzo przyjemna, a zarazem jest to efektywna forma gimnastyki całego ciała.

Pierwszy przetarg na realizację tej inwestycji, ogłoszony 21 maja, został unieważniony, ponieważ nie przystąpił do niego żaden oferent. Spowodowane było to prawdopodobnie koniecznością przeprowadzenia badań archeologicznych, bowiem na tych terenach występują dymarki. Gmina Brwinów postanowiła wyłączyć ten punkt z zamówienia i zlecić przeprowadzenie badań wykopaliskowych bezpośrednio Centrum Archeologicznemu z Pruszkowa. W wyniku przeprowadzonych prac, archeolodzy znaleźli pozostałości dymarek oraz średniowieczny piec z materiałem ceramicznym. W drugiej połowie września archeolodzy zakończyli dokumentację terenu, zaś Wojewódzki Konserwator Zabytków udostępnił teren inwestorowi. Na początku października ogłoszony zostanie drugi przetarg, który zapewne wyłoni wykonawcę i istnieje szansa, że budowa ruszy jeszcze w tym roku.

Inwestycja ta rozpoczyna realizację większego projektu, który przewiduje utworzenie na tym terenie miejsca aktywnego wypoczynku i rekreacji dla mieszkańców Brwinowa i okolic.

Reklama
Reklama