reklama

Motocykle na start

0
wypadki, motocykle, sezon motocyklowy, powiat grodziski.

Sezon motocyklowy nie rozpoczął się jeszcze na dobre, a już na drogach powiatu grodziskiego można spotkać pierwszych miłośników dwóch kółek. Policja zaś nieustannie apeluje o ostrożność, rozwagę oraz bezpieczną jazdę.

Na drogach powiatu grodziskiego coraz częściej można spotkać miłośników dwóch kółek. Nie ma w tym nic dziwnego – wyższe temperatury i wiosenna aura sprzyjają temu, że więcej osób decyduje się przesiąść z auta na motocykl. Nie zawsze jednak motocykliści przestrzegają przepisów drogowych, dochodzi do tragicznych w swych skutkach wypadków. Niedostosowanie prędkości jazdy do warunków ruchu, nieprawidłowe wyprzedzanie czy zmiana pasa ruchu – to najczęstsze z „grzechów” motocyklistów.

Ranni i zabici

Zgodnie z danymi przekazanymi nam przez Komendę Powiatową Policji w Grodzisku Mazowieckim wynika, że w 2020 roku na drogach powiatu grodziskiego doszło łącznie do 8 wypadków drogowych z udziałem motocyklistów i motorowerzystów w których zginęły 2 osoby, a 6 zostało rannych. Sami motocykliści lub motorowerzyści byli sprawcami 3 z tych wypadków (w tym 1 śmiertelnego). W 5 przypadkach zawinili inni kierowcy.

– Oprócz wypadków, gdzie byli zabici i ranni, kierowcy tych pojazdów uczestniczyli także w 23 kolizjach drogowych (przypadki gdy dochodzi do uszkodzenia pojazdów i utrudnień w ruchu). 14 z tych kolizji spowodowali motocykliści lub motorowerzyści – mówi Przeglądowi Regionalnemu asp. sztab. Katarzyna Zych, oficer prasowy KPP w Grodzisku Mazowieckim.

Czytaj także: Wilki w Lasach Chojnowskich?

 Zabierz ze sobą rozwagę

Dlatego ciągle aktualny jest apel policjantów o zachowanie ostrożności i rozwagi wszystkich użytkowników drogi. – Szczególnie w okresie wiosennym należy uwzględnić, że z dróg częściej będą korzystać dodatkowe grupy uczestników ruchu drogowego, których nie spotykaliśmy zimą – motocykliści i rowerzyści – tłumaczy asp. sztab. Katarzyna Zych z grodziskiej policji.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Exit mobile version