MOS wyposażony w defibrylator

0
108

Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Pruszkowie zyskał defibrylator. Urządzenie jest pomocne w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia.

Jesteśmy świadkami zdarzenia, które wymaga natychmiastowej reakcji. Nie wiemy, co zrobić, a każda sekunda ma znaczenie. Dlatego też ważna jest świadomość, opanowanie i przygotowanie do reagowania w trudnych sytuacjach. Są rozwiązania, które mogą nam pomóc. Z pewnością takim narzędziem jest defibrylator, który stosowany jest najczęściej w sytuacji nagłego zatrzymania krążenia. Specjalistyczne urządzenie za pomocą poleceń głosowych i wizualnych prowadzi przez procedurę bezpiecznej defibrylacji.

Defibrylator znalazł się na wyposażeniu pruszkowskiego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego. Co istotne, urządzenie jest dostosowane do możliwości dzieci. Posiada klucz pediatryczny dedykowany osobom o wadze ciała do 25 kg. – Oby nam się to nigdy przydało, ale w razie czego… Zrobimy wszystko, co trzeba! – podkreśla Międzyszkolny Ośrodek Sportowy.

Z pewnością poczucie bezpieczeństwa to priorytet. Dlatego też odpowiednie wyposażenie placówek to krok w stronę zwiększenia świadomości i niesienia pomocy w sytuacji zagrożenia. – Dbamy o bezpieczeństwo w szkołach powiatu pruszkowskiego – zaznacza Agnieszka Kuźmińska, członek zarządu powiatu.

Czytaj także: Wyszukiwarka odpadów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj