reklama
Strona główna Aktualności Akt. Baranów Montują nowe biletomaty WKD

Montują nowe biletomaty WKD

0
Montaż oraz uruchomienie wszystkich biletomatów potrwa do 25 sierpnia.
fot. K. Hofman

Montaż oraz uruchomienie wszystkich biletomatów potrwa do 25 sierpnia.

Jak informuje Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o., rozpoczął się montaż oraz uruchamianie stacjonarnych biletomatów. Urządzenia pojawią się na wszystkich 28 stacjach WKD. Docelowo ma zostać zainstalowanych 30 biletomatów – po 1 na każdym przystanku, a także po 2 na stacji Komorów i Warszawa Raków.

Przypomnijmy, że dotychczasowe biletomaty zniknęły z peronów w czerwcu po tym, jak dobiegł końca kontrakt z ich operatorem, czyli Mennicą Polską. Nowy operator, firma ASEC, miała również w czerwcu zainstalować nowe maszyny, zapewniając tym samym płynną wymianę systemu. Na przeszkodzie stanęła jednak – jak i w setkach innych przypadków – pandemia COVID-19. W chwili zmiany operatora sytuacja w kraju wciąż była niepewna i stawiała pod znakiem zapytania przyszłość komunikacji zbiorowej. Decyzja o instalacji nowych biletomatów zapadła dopiero z początkiem sierpnia.

W biletomatach pasażerowie mogą zakupić wszystkie rodzaje biletów dostępnych w ofercie WKD. Płacić można kartą płatniczą, za pośrednictwem aplikacji mobilnej BLIK oraz gotówką.

Wszystkie biletomaty powinny zostać uruchomione do 25 sierpnia.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Exit mobile version