Monitoring do wymiany

0
482
Reklama

Gmina Michałowice inwestuje w monitoring. Nowe kamery pojawią się wokół urzędu w Regułach oraz przy placu Markowiczów w Komorowie.

Monitoring stanowi ważne narzędzie prewencyjne, które odstrasza potencjalnych przestępców oraz ułatwia działanie policji. Kamery rejestrują zdarzenia, dzięki czemu pozwalają na natychmiastowe podjęcie odpowiednich kroków. Jest więc istotnym elementem systemu bezpieczeństwa dla danego obszaru.

Gmina Michałowice szykuje się do zaprojektowania i wykonania systemu monitoringu dwóch stref. Pierwsza to teren wokół urzędu w Regułach, drugi zaś to strefa rekreacji zlokalizowana przy placu Markowiczów w Komorowie. – W obu lokalizacjach zostaną zdjęte stare analogowe urządzenia, które nie spełniają już swojego zadania, i założone zostaną nowe kamery cyfrowe wraz z całą infrastrukturą (okablowanie, serwery wideo, stacje podglądowe) – przekazała nam Katarzyna Stygińska z Urzędu Gminy Michałowice. – Plac Markowiczów w Komorowie został wskazany przez komisariat policji w Michałowicach jako jedna z propozycji takiej instalacji, aby w przyszłości zapobiec kradzieży i dewastacji mienia – dodała.

Michałowicki urząd przeprowadził postępowanie przetargowe związane z budową monitoringu gminnego. Wpłynęła jedna oferta, której wartość opiewa na blisko 177 tys. zł. Czas na realizację zadania mija 31 maja 2020 roku.

Reklama

Niewykluczone, że Gmina podejmie kolejne działania związane z montażem kamer monitoringu. – Analizujemy też możliwości budżetowe instalacji w kolejnych lokalizacjach, które wskazują mieszkańcy gminy i policjanci z naszego komisariatu – podkreśla Katarzyna Stygińska.

Reklama