reklama
Strona główna Aktualności Akt. Piastów Modernizacja ul. M. Konopnickiej w Piastowie

Modernizacja ul. M. Konopnickiej w Piastowie

0
Piastów, droga, remont, Konopnickiej, Przegląd Regionalny
Fot. Urząd Miejski w Piastowie

Trwają prace związane z modernizacją ul. M. Konopnickiej w Piastowie. Efekty działań mają być widoczne w połowie listopada.

W lipcu br. piastowski magistrat rozstrzygnął przetarg na przebudowę ul. Konopnickiej. Zgłosiły się cztery zainteresowane firmy. Urzędnicy wyłonili wykonawcę i strony zawarły umowę na przebudowę wspomnianej drogi. Koszt modernizacji Konopnickiej to ponad 430 tysięcy złotych.

Prace prowadzone są na odcinku ul. J. Kasprowicza do ul. C. K. Norwida. Z pewnością modernizacja ul. Konopnickiej zwiększy komfort jazdy kierowców. Nawierzchnia z płyt betonowych odejdzie w niepamięć, a w jej miejsce pojawi się nowa. Na Konopnickiej będą się zjazdy indywidualne do posesji, dojścia do furtek, a z myślą o pieszych powstanie chodnik. Nawierzchnie zostaną wykonane z kostki brukowej.

Zadanie swym zakresem obejmuje również inne zagadnienia. – Nawierzchnie drogowe będą odwadniane do nowo projektowanej kanalizacji deszczowej zlokalizowanej w pasie drogowym ulic J. Kasprowicza i M. Konopnickiej – podaje Urząd Miasta Piastowa.

Ostateczny efekt modernizacji ul. M. Konopnickiej powinniśmy zobaczyć w połowie listopada br.

Czytaj również: Park Niepodległości w Piastowie pozostanie nienaruszony

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Exit mobile version