reklama
Strona główna Aktualności Modernizacja szpitala za 20 milionów

Modernizacja szpitala za 20 milionów

0
Fot. Maciej Bochnowski

Zmiany czekają szpital powiatowy w Pruszkowie. 4 października podpisano umowę na rozbudowę i modernizację placówki, której koszt wyniesie blisko 20 milionów złotych.

Od kilku miesięcy wokół szpitala powiatowego jest gorąco. Zaczęło się od problemów z lekarzami z oddziału wewnętrznego, którzy z końcem maja złożyli wypowiedzenia umowy o pracę. Dyrekcja placówki miała twardy orzech do zgryzienia. Pojawiła się opcja zamknięcia oddziału wewnętrznego, ale na ten krok nie wyraził zgody wojewoda mazowiecki. Temat szpitala niejednokrotnie poruszany był na sesjach Rady Powiatu Pruszkowskiego. Ostatecznie oddział chorób wewnętrznych został zamknięty. Ponadto szpital na Wrzesinie boryka się z problemami finansowymi. Powiatowi radni podjęli decyzję o pokryciu długu placówki i przeznaczyli na ten cel blisko 2,5 mln zł.

Fot. Powiat pruszkowski

Jednocześnie konieczne są działania związane z troską o przyszłość szpitala i zapewnieniem odpowiedniego standardu. 4 października w Starostwie Powiatowym w Pruszkowie podpisano umowę na rozbudowę i modernizację szpitala na Wrzesinie. Jej wartość to dokładnie 19 986 712, 92 zł. W ramach zadania planowane jest wybudowanie pawilonu D, w którym znajdzie się blok operacyjny, blok porodowy, tzw. open space (docelowo oddział 20-łóżkowy) oraz zakład diagnostyki obrazowej, a także pracownie badań endoskopowych. Na niskim parterze zlokalizowany będzie bar. W ramach inwestycji zakupione zostanie również wyposażenie placówki. Zaplanowano także prace związane z wymianą węzła cieplnego. Inwestycja powinna zostać zrealizowana do końca września 2021 roku.

Warto również wspomnieć, że w najbliższym czasie szpital czekają kolejne zmiany. Do 21 października można składać oferty na stanowisko dyrektora Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Pruszkowie. Pod koniec czerwca wypowiedzenie złożył Tomasz Sławatyniec.

Exit mobile version