reklama
Strona główna Aktualności Akt. Baranów Modernizacja obiektów sportowych w regionie

Modernizacja obiektów sportowych w regionie

0
sport, budowa obiektów sportowych, modernizacja obiektów sportowych, orlik, korty tenisowe
Fot. pexels

Zarezerwowano ponad 3,8 mln złotych z tegorocznej edycji Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej. Dzięki dotacjom są możliwe remonty i modernizacje niektórych obiektów sportowych.

Remont boiska sportowego w Zespole Szkół nr 1 w Grodzisku, modernizacje kortów tenisowych w Milanówku i Cegłowie czy wreszcie modernizacja Orlika w Brwinowie, to tylko kilka spośród 23 inwestycji z subregionu warszawskiego zachodniego obiektów sportowych.

Grodzisk Mazowiecki powiat otrzymał prawie 120 tys. złotych na remont wielofunkcyjnego boiska sportowego. Milanówek dostał 160 tys. złotych na stworzenie zaplecza szatniowo-sanitarnego dla historycznych, niekrytych kortów tenisowych. Rewitalizacja kortów tenisowych w gminie Baranów będzie możliwa dzięki dotacji w wysokości 85 tys. złotych. Brwinów dostał 200 tys. na modernizację boiska Orlik w Żółwinie. Nadarzyn z kolei chce wybudować boisko wraz z torem rolkarskim w Starej Wsi. 120 tys. złotych pójdzie na modernizację boiska do gry w teqball w Błoniu.

Program wsparcia infrastruktury sportowej to autorski program samorządu Mazowsza, który jest realizowany od 2018 roku. Dzięki dotacjom, udało się od tamtego czasu wybudować lub zmodernizować 289 obiektów sportowych.

O pomoc finansową mogły ubiegać się w tym roku zarówno gminy, jak i powiaty z województwa mazowieckiego. Pieniądze można było przeznaczyć nie tylko na budowę nowych obiektów sportowych, ale także modernizację lub remont już istniejących, w tym m.in.: hal i boisk sportowych, kortów tenisowych, skateparków, lodowisk, obiektów do uprawiania sportów wodnych, a także siłowni plenerowych.

Czytaj również: Rozwój – tak, ale zrównoważony

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Exit mobile version