Mocny krok koszykarek w nowy rok

Autor: Fot. PGE Akademia Koszykówki MKS Pruszków Facebook

Iodica TopMarket MKS Pruszków nie zwalnia tempa. W 16. kolejce I ligi koszykówki kobiet zespół prowadzony przez Jacka Rybczyńskiego pokonał SMS PZKosz Łomianki 78 : 49.

Przed świętami MKS okazał się lepszy od ekipy AZS Uniwersytet Gdański 70 : 56. Pruszkowski zespół sieje postrach w I lidze i pokonuje kolejnych rywali. MKS prezentuje się znakomicie na własnym terenie, gdzie nie przegrał ani razu. 8 stycznia do Pruszkowa zawitał SMS PZKosz Łomianki, czyli ekipa, która na wyjazdach gra fatalnie.

Gospodynie szybko wypracowały przewagę, bo po celnym rzucie Katarzyny Szyller prowadziły 8 : 0. Rywalki starały się walczyć – 6 : 11. MKS kontynuował dobrą grę, zaś przyjezdne z Łomianek popełniały błędy, czego efektem był wynik 21 : 13 po pierwszej kwarcie. Druga odsłona wyrównana. Cztery sekundy przed końcem przyjezdne trafiły za trzy punkty i na półmetku MKS prowadził 36 : 29.

To był pogrom

Na tym koniec dobrych informacji dla SMS PZKosz. W trzeciej kwarcie MKS przystąpił do zmasowanego ataku. Nie minęło półtorej minuty, a po trafieniu Karoliny Zaborskiej było 42 : 29. SMS podjął walkę – 37 : 46, ale potem lawina ruszyła. Z minuty na minutę przewaga zespołu z Pruszkowa była coraz większa. Koniec trzeciej kwarty i na tablicy 63 : 40.

Początek ostatniej partii dla MKS-u – 71 : 40. Gospodynie nie podkręcały tempa, przez długi czas na parkiecie niewiele się działo. Błędy, niecelne rzuty i pewność, że gospodyniom nic nie grozi. Skończyło się 78 : 49. Przewaga blisko 30 punktów musi robić wrażenie. MKS nadawał ton rywalizacji i zasłużenie odniósł przekonujące zwycięstwo.

Najwięcej punktów dla pruszkowskiej ekipy zdobyła Katarzyna Świeżak – 14. 12 punktów rzuciła Zaborska, a po 10 punktów Julia Tyszkiewicz, Marzena Marciniak i Katarzyna Szyller. 19 stycznia MKS Pruszków zagra u siebie z AZS Politechniką Gdańsk.

Czytaj również: Koszykarki z Pruszkowa lepsze od lidera