Mniej za śmieci w Pruszkowie

0
113
Reklama

Od 1 czerwca mieszkańcy Pruszkowa zapłacą mniej za odbiór śmieci. Stawka została obniżona o 7 zł.

Przyzwyczailiśmy się już do regularnych podwyżek cen za wywóz odpadów. Stawki od kilku lat pną się w górę. Tymczasem mieszkańców Pruszkowa czeka miła odmiana – od 1 czerwca wszedł w życie nowy, niższy cennik. Dotychczas miesięczna stawka wynosiła 35 zł za osobę. Po zmianach kwota wynosi 28 zł.

Niższa cena to efekt korzystnego rozstrzygnięcia przetargu na początku roku. W postępowaniu zgłosił się tylko jeden oferent – MZO Pruszków, czyli dotychczasowy operator obsługujący miasto. Zaoferowana kwota wyniosła nieco ponad 17 milionów złotych. Ubiegłoroczna umowa opiewała na sumę ponad 22 mln zł, miasto zaoszczędzi więc ok. 5 mln zł. Dzięki temu stawki dla mieszkańców wróciły do poziomu z 2019 roku. Obniżona została również „karna” stawka za brak segregacji – z 70 zł do 56 zł.

Czytaj także: Pruszków trzeci w rankingu najlepszych miast do życia

To nie koniec zmian. Pruszkowski magistrat poinformował również, że od 1 czerwca właściciele nieruchomości otrzymają nieodpłatnie pojemniki na odpady zmieszane.

Regulamin opłat za wywóz śmieci przewiduje także zniżki. Mieszkańcy, którzy zdecydują się na kompostowanie bioodpadów otrzymają rabat w wysokości 4 zł. Rodziny wielodzietne mogą liczyć na ulgę na poziomie 15 zł. Zniżka przysługuje rodzicom wychowującym przynajmniej trójkę dzieci, pod warunkiem, że cała rodzina mieszka pod jednym adresem.

Reklama

Od 1 czerwca w Pruszkowie obowiązują nowe harmonogramy wywozu odpadów. Grafik jest dostępny na stronie internetowej Urzędu Miasta.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj