Mniej za odbiór odpadów w Pruszkowie

0
304
Reklama

Pruszkowscy radni podjęli uchwałę dotyczącą opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Od 1 czerwca mieszkańcy zapłacą 28 zł.

Obecnie stawka za odbiór odpadów segregowanych wynosi 35 zł. Szykuje się zatem obniżka, co z pewnością cieszy mieszkańców. Pruszkowski magistrat przeprowadził postępowanie przetargowe na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych. Do urzędu wpłynęła oferta opiewająca na ponad 17,1  miliona złotych.

Jako metodę ustalania za opłaty przyjęto iloczyn liczby mieszkańców zamieszkujących daną nieruchomość oraz stawkę opłaty. Podczas prac i analiz nad kwestią stawki pod uwagę brano liczbę mieszkańców na podstawie złożonych deklaracji na koniec 2020 roku. Było to 56 794 osób. – Zmiana stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w kwocie 28 zł/osobę miesięcznie będzie wiązała się z wpływami do systemu gospodarki odpadami pokrywającymi wszystkie zobowiązania gminy. Zmieniona stawka opłaty podwyższonej dla właścicieli nieruchomości, którzy nie wypełniają obowiązku zbierania odpadów komunalnych w sposób selektywny, została zaproponowana w kwocie 56 zł/osobę miesięcznie stanowiącej dwukrotność uchwalonej stawki – czytamy w uzasadnieniu uchwały.

Czytaj także: Gminy zapraszają na bezpłatną mammografię

Nowa stawka będzie obowiązywała przez najbliższy rok. – Umowa będzie obowiązywała od 1 czerwca br. lub wcześniej, tj. od czasu, kiedy zostaną wykorzystane środki finansowe przeznaczone do realizacji zadania w ramach obecnie obowiązującej umowy – informuje prezydent Pruszkowa Paweł Makuch.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj