Młoda mieszkanka Grodziska dostała wózek

0
226
Reklama

Pierwsza mieszkanka Grodziska urodzona w nowym roku odjechała nowym wózkiem.

Ma na imię Maja, urodziła się 3 stycznia w szpitalu na Bródnie. W chwili narodzin ważyła 3880 g i mierzyła 57 cm. Niedawno otrzymała pierwsze w życiu cztery kółka. To właśnie Maja jest bowiem pierwszą mieszkanką Grodziska Mazowieckiego urodzoną w 2021 r. Z tej racji otrzymała od władz gminy prezent powitalny.

Uroczyste przekazanie wózka, nosidełka i wyprawki odbyło się w ubiegłym tygodniu w Mediatece. Burmistrz Grzegorz Benedykciński i jego zastępca Tomasz Krupski wręczyli prezenty maleńkiej grodziszczance. W imieniu Mai praktyczne upominki odebrały mama Magda i babcia Marzena.

– Cieszymy się, że kolejny raz możemy obdarować wózeczkiem pierwszego nowonarodzonego mieszkańca. Mam nadzieje, że to zachęci kolejnych rodziców do decydowania się na potomstwo w naszej gminie – mówił burmistrz Grzegorz Benedykciński.

Czytaj także: Rusza modernizacja strażnicy OSP w Kłudnie Starym

Witanie pierwszego mieszkańca to już grodziska tradycja. Dotychczas wózki otrzymało trzynaścioro dzieci – siedem dziewczynek i sześciu chłopców. Corocznie w styczniu młodzi rodzice mogą zgłaszać narodziny potomka w magistracie. Co warto podkreślić, maluch nie musi przyjść na świat w Grodzisku – ważne jest jedynie, by była tu zameldowana jego mama.

Reklama

Pani Magdzie serdecznie gratulujemy, a maleńkiej Mai życzymy przyjemnych przejażdżek w nowiutkim wózku!

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj