Miłosz na medal

0
273
Reklama

Najmłodszy zawodnik Bogorii zdobył brąz podczas indywidualnych mistrzostw Polski seniorów. Grodziska ekipa dobrze poradziła sobie również w deblu i mikście.

Miłosz Redzimski ma zaledwie 14 lat, ale już wielokrotnie udowadniał swoją klasę i dojrzałość. Jego występy w Bogorii pokazują, że umiejętnościami nie odstępuje starszym kolegom z zespołu. Teraz przyszedł czas na debiut w indywidualnych rozgrywkach seniorskich.

W miniony weekend Miłosz wystąpił w 89. Indywidualnych Mistrzostwach Polski w tenisie stołowym w Arłamowie. W pierwszej rundzie młody zawodnik z Grodziska pewnie pokonał Kamila Nalepę z ZKS Palmiarni Zielona Góra 4:1. Taki sam wynik uzyskał w rundzie drugiej, gdzie spotkał się przy stole z leworęcznym Przemysławem Walaszkiem z Energi Manekin Toruń. Dwie pewne wygrane zapewniły Redzimskiemu wejście do 1/8 finału, gdzie zmierzył się z reprezentującym barwy LOTTO ZOOLeszcz Gwiazdy Bydgoszcz Arturem Grelą. Walka była długa i wyrównana, ostatecznie jednak Miłosz pokonał rywala 4:2. W sobotnim ćwierćfinale Redzimski dał sobie radę z Szymonem Malickim AZS AWFIS Balty Gdańsk i tym samym znalazł się w strefie medalowej. Pasmo zwycięstw reprezentanta Bogorii przerwał w półfinale Robert Floras. Zawodnik 3S Polonii Bytom wygrał pojedynek 4:1. Ostatecznie Redzimski zakończył rywalizację na najniższym stopniu podium. Trudno wyobrazić sobie lepszy debiut w kategorii seniorów. Szczególnie jeśli wziąć pod uwagę, że Miłosz był drugim najmłodszym uczestnikiem mistrzostw.

Czytaj również: Półfinałowa wygrana pruszkowskich koszykarek

Oprócz gry indywidualnej, Redzimski dobrze poradził sobie również w grze mikstowej, gdzie wystąpił z inną debiutantką turnieju – Martyną Lis. Miłosz i Martyna to aktualni mistrzowie Polski juniorów w mikście. W Arłamowie duet sprawnie poradził sobie w trzech pierwszych pojedynkach. Jednak w ćwierćfinale musieli uznać wyższość Anny Węgrzyn i… ponownie Roberta Florasa, którzy pokonali grodziską parę 3:1. W grze indywidualnej Martyna Lis zakończyła rozgrywki w I rundzie, gdzie uległa Julii Furman (AZS UE Wrocław) 0:4.

Miłosz Redzimski wystąpił także w deblu. W parze z Filipem Szymańskim (TTS Polonia Bytom) dotarł do ćwierćfinału, po drodze rozprawiając się m.in. z rywalami w grze pojedynczej – Szymonem Malickim i Arturem Grelą. Podium było blisko, jednak w meczu o medal silniejsi okazali się bracia Sławomir i Adam Dosz, reprezentujący barwy Pogoni Lębork i Gorzovii Gorzów Wielkopolski.

Reklama

W mistrzostwach w Arłamowie miał również wziąć udział Marek Badowski, jednak z uwagi na kontuzję wycofał się z turnieju.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj