Miliony na rozwój e-administracji w Pruszkowie i Michałowicach

0
58

Pruszków i Michałowice pozyskały ponad 3,5 miliona złotych na zadania z zakresu rozwoju e-administracji. Włodarze samorządów podpisali stosowne umowy.

Coraz więcej spraw załatwiamy przez Internet. Z jednej strony to przede wszystkim oszczędność czasu, a także zminimalizowanie procedur. W obecnej sytuacji, gdy dostęp do urzędów jest ograniczony wiele spraw załatwiamy za pomocą sieci. Istotny jest odpowiedni standard usług i rozwój e-administracji.

Ponad 2,4 miliona złotych na udoskonalenie e-usług w ramach dofinansowania otrzymało miasto Pruszków. Umowę podpisali prezydent Paweł Makuch i członek zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska. – Cały czas podnosimy standardy obsługi w urzędzie miasta Pruszkowa i w jednostkach nam podległych. Wprowadzamy nowe rozwiązania i funkcjonalności, dlatego tak bardzo cieszy mnie to dofinansowanie, dzięki któremu będziemy mogli dalej się dla Państwa rozwijać – podkreśla prezydent Pruszkowa Paweł Makuch.

Ponad milion dla Michałowic

Z kolei do gminy Michałowice trafi 1,1 miliona złotych. Środki pozwolą na uruchomienie 6 e-usług z dwóch obszarów. W zakresie zaopatrzenia w wodę gmina wymieni wodomierze na części posesji, aby możliwy był zdalny odczyt zużycia. – Będzie można również elektronicznie zgłosić i podpisać umowę na przyłączenie do sieci wodociągowej i kanalizacyjnej w gminie. A także elektronicznie zgłosić awarię sieci wodno-kanalizacyjnej – informuje wójt gminy Michałowice Małgorzata Pachecka.

Zmiany nastąpią również w obszarze rekrutacji do placówek oświatowych. – Projekt będzie realizowany do września 2022 r. Został poprzedzony badaniem potrzeb mieszkańców w formie ankiety elektronicznej – podaje wójt Pachecka.

Czytaj także: Przełom w sprawie wiaduktu w Pruszkowie, czas na projekt

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj