Mikołajkowa poezja

0
411
Reklama

Wielkimi krokami zbliżają się Mikołajki. Z tej okazji w Salonie Poezji K40 twórczość Jana Brzechwy, a w rolę „Pchły Szachrajki” wcieli się Katarzyna Pakosińska.

Dzieci piszą listy do Mikołaja, czekają na prezenty, a dorośli myślą, jak będą wyglądać tegoroczne święta. Czas pandemii niesie ze sobą wiele ograniczeń. Każdy z nas potrzebuje chwili oddechu i spokoju. Być może magia świąt okaże się tym punktem, który pozwoli nam na chwilę odpoczynku. Rodzinna atmosfera, zapach choinki i prezenty. Wstępem do świąt będą Mikołajki. Z pewnością z tej okazji ciekawych niespodzianek nie zabraknie.

6 grudnia dzieci i miłośnicy Jana Brzechwy mogą online obejrzeć Salon Poezji K40. Pisarz stworzył wiele niezapomnianych wierszy i opowiadań dla najmłodszych. „Tańcowała igła z nitką”, „Kaczka Dziwaczka”, „Akademia pana Kleksa” – na dziełach Brzechwy wychowały się całe pokolenia. Nadarza się okazja, aby przypomnieć sobie kolejną pozycję z bogatych zasobów pisarza. Podczas najbliższego Salonu K40 pierwszoplanową rolę odegra „Pchła Szachrajka”, w której rolę wcieli się znana i lubiana artystka kabaretowa Katarzyna Pakosińska. Nie zabraknie również części muzycznej. Znane piosenki wykonana Katarzyna Łochowska przy akompaniamencie Marcina Mazurka.

Salon Poezji K40 będzie można śledzić online. Dostępny będzie na stronie internetowej powiat.pruszkow.pl oraz Facebooku powiatu. 6 grudnia widowisko zostanie zaprezentowane na antenie Tel-Kab o 12.00, 16.00 i 20.00.

Czytaj także: Zakaz używania dmuchaw do liści

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj