reklama
Strona główna Aktualności Akt. Michałowice Michałowice ruszają z budżetem obywatelskim

Michałowice ruszają z budżetem obywatelskim

0
Michałowice, Małgorzata Pachecka, budżet obywatelski, projekty, mieszkańcy, BO, Przegląd Regionalny
Fot. Urząd Gminy Michałowice

Rusza budżet obywatelski gminy Michałowice na 2022 rok. Do dyspozycji mieszkańców samorząd przekazał 500 tysięcy złotych.

Budżet obywatelski to szansa na zrealizowanie inicjatyw obywatelskich. W kwietniu rozpoczną się działania związane z realizacją przedmiotu pierwszej edycji projektu. Początek budżetu obywatelskiego w Michałowicach rozpocznie się 9 kwietnia. Wtedy wystartuje kampania informacyjna i zostanie uruchomiona dedykowana strona internetowa. Dzięki temu mieszkańcy będą mogli zapoznać się ze szczegółami dotyczącymi budżetu obywatelskiego.

Gmina Michałowice opracowała całą procedurę. – Zasady i tryb przeprowadzenia  budżetu obywatelskiego  zostały opracowane  w ubiegłym roku. W procesie ich przygotowania uczestniczyli mieszkańcy, radni oraz pracownicy urzędu gminy. Odbyły się 3 spotkania robocze, podczas których wypracowywano zapisy projektu uchwały,  w tym m.in. maksymalny koszt realizacji projektu, zasady głosowania i wyboru projektów czy ich dostępności.  Uchwała została przyjęta przez Radę Gminy Michałowice 16 września 2020 r. – przekazała wójt gminy Michałowice Małgorzata Pachecka.

Harmonogram

Pozostaje czekać na start kampanii informacyjnej, a potem mieszkańcy przystąpią do składania projektów. Termin przewidziano od 26 kwietnia do 17 maja. Wyniki oceny formalnej powinny być znane do 15 czerwca, zaś oceny merytoryczno-prawnej do 25 sierpnia. Do 14 września mieszkańcy poznają finałowe projekty, a do 8 października zostanie przeprowadzone głosowanie.

Z pewnością w głowach mieszkańców gminy Michałowice nie brakuje pomysłów. Grunt to przygotować wniosek, zdobyć odpowiednie poparcie, przejść przez wszystkie etapy i w głosowaniu zebrać odpowiednio dużo głosów, aby projekt został wdrożony w życie. Potem pozostaje cieszyć się efektami budżetu obywatelskiego.

Czytaj także: Ankieta krokiem do opracowania strategii rozwoju gminy

 

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Exit mobile version