Michałowice ruszają z budżetem obywatelskim

0
197
Reklama

Rusza budżet obywatelski gminy Michałowice na 2022 rok. Do dyspozycji mieszkańców samorząd przekazał 500 tysięcy złotych.

Budżet obywatelski to szansa na zrealizowanie inicjatyw obywatelskich. W kwietniu rozpoczną się działania związane z realizacją przedmiotu pierwszej edycji projektu. Początek budżetu obywatelskiego w Michałowicach rozpocznie się 9 kwietnia. Wtedy wystartuje kampania informacyjna i zostanie uruchomiona dedykowana strona internetowa. Dzięki temu mieszkańcy będą mogli zapoznać się ze szczegółami dotyczącymi budżetu obywatelskiego.

Gmina Michałowice opracowała całą procedurę. – Zasady i tryb przeprowadzenia  budżetu obywatelskiego  zostały opracowane  w ubiegłym roku. W procesie ich przygotowania uczestniczyli mieszkańcy, radni oraz pracownicy urzędu gminy. Odbyły się 3 spotkania robocze, podczas których wypracowywano zapisy projektu uchwały,  w tym m.in. maksymalny koszt realizacji projektu, zasady głosowania i wyboru projektów czy ich dostępności.  Uchwała została przyjęta przez Radę Gminy Michałowice 16 września 2020 r. – przekazała wójt gminy Michałowice Małgorzata Pachecka.

Harmonogram

Pozostaje czekać na start kampanii informacyjnej, a potem mieszkańcy przystąpią do składania projektów. Termin przewidziano od 26 kwietnia do 17 maja. Wyniki oceny formalnej powinny być znane do 15 czerwca, zaś oceny merytoryczno-prawnej do 25 sierpnia. Do 14 września mieszkańcy poznają finałowe projekty, a do 8 października zostanie przeprowadzone głosowanie.

Z pewnością w głowach mieszkańców gminy Michałowice nie brakuje pomysłów. Grunt to przygotować wniosek, zdobyć odpowiednie poparcie, przejść przez wszystkie etapy i w głosowaniu zebrać odpowiednio dużo głosów, aby projekt został wdrożony w życie. Potem pozostaje cieszyć się efektami budżetu obywatelskiego.

Reklama

Czytaj także: Ankieta krokiem do opracowania strategii rozwoju gminy

 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj