Michałowice biorą wszystko

0
465
Reklama

Wysoka frekwencja opłaciła się mieszkańcom gminy Michałowice. W pierwszej turze udało się wygrać wóz strażacki. W drugiej gmina otrzyma nagrodę pieniężną.

Powiedzenie, że wybory to święto demokracji, jest powtarzane regularnie na okoliczność każdego głosowania. Czasem jednak warto zaoferować wyborcom coś więcej, niż poczucie właściwie spełnionego obowiązku. Z takiego założenia wyszli organizatorzy rządowej „Bitwy o wozy”. W konkursie gmina o najwyższej frekwencji w województwie mogła otrzymać samochód dla jednostki OSP. W ślady poszło również stowarzyszenie Metropolia Warszawa, które przygotowało podobną formę rywalizacji dla gmin zrzeszonych w organizacji. W konkursie „Głosujesz? Zyskujesz!” do gminy o najwyższej średniej frekwencji z obu tur trafi 50 tys. zł. W szranki stanęły 32 gminy członkowskie stowarzyszenia: Błonie, Cegłów, Dębe Wielkie, Góra Kalwaria, Grodzisk Mazowiecki, Halinów, Izabelin, Jadów, Józefów, Karczew, Legionowo, Lesznowola, Łomianki, Marki, m. st. Warszawa, Michałowice, Milanówek, Mińsk Mazowiecki, Mrozy, Nadarzyn, Nieporęt, Osieck, Piaseczno, Piastów, Podkowa Leśna, Radzymin, Stare Babice, Tłuszcz, Wiązowna, Wieliszew, Wołomin oraz Żabia Wola.

W obu rywalizacjach gmina Michałowice nie miała sobie równych. W pierwszej turze, dzięki frekwencji 81,24% udało się zdobyć wóz, który zasili jednostkę OSP w Nowej Woli. 3 lipca przedstawiciele urzędu i strażacy oficjalnie odebrali promesę na dofinansowanie zakupu pojazdu. W drugiej turze mieszkańcy jeszcze liczniej ruszyli do urn i osiągnęli frekwencję na poziomie 83,66%. To dało gminie średnią frekwencję 82,45% i zwycięstwo w konkursie stowarzyszenia Metropolia Warszawa. Godny uwagi był również wynik Podkowy Leśnej, która zajęła drugie miejsce ze średnią frekwencją 81,73%. Na podium uplasowała się jeszcze gmina Lesznowola, gdzie średni wynik wyniósł 80,85%.

Czytaj również: Jak głosowaliśmy w II turze wyborów?

 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj