Michał Spychała trenerem Znicza Basket Pruszków

0
54
Reklama

W przyszłym sezonie trenerem Znicza Basket Pruszków będzie Michał Spychała. Klub konstruuje kadrę na rozgrywki.

Spychała wraca do Pruszkowa po sześcioletniej przerwie. W 2015 roku szkoleniowiec objął warszawską Legię, gdzie zastąpił Piotra Bakuna. Prowadził także SKK Siedlce, a ostatnio pracował w Księżaku Łowicz. W minionym sezonie ekipa Spychały zakończyła rywalizację w I lidze na 10. miejscu.

Teraz przed szkoleniowcem kolejne wyzwanie. Spychała wraca na „stare śmieci”, gdzie radził sobie bardzo dobrze. Dwa razy wywalczył z pruszkowskim klubem udział w play-off, a w 2012 roku dotarł do półfinału. Dobra praca dała efekt w postaci tytułu szkoleniowca rundy zasadniczej.

Kompletowanie kadry

Do pruszkowskiej drużyny dołączył Szymon Walczak. 24-letni rozgrywający ostatnio występował w zespole PGE Spójnia Stargard. Kolejny sezon w Zniczu spędzi Kamil Czosnowski. Do zespołu dołączył Łukasz Uberna, który może grać na pozycji silnego skrzydłowego i centra. Z pewnością wspomoże go doświadczony Łukasz Bodych.

W przyszłym sezonie w Pruszkowie nie zobaczymy Michała Kierlewicza. Zawodnik będzie grał w SKS Starogard Gdański. Z kolei Roman Janik zdecydował się kontynuować karierę w Mieście Szkoła Krosno.

Reklama

Czytaj również: Rozwój – tak, ale zrównoważony

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj