Miasto znane i nieznane

0
415
Reklama

Grodzisk Mazowiecki to miasto o burzliwej historii, pełne zagadkowych historii niekiedy zabawnych, ale też i niekiedy tragicznych. Niedawno ukazał się przewodnik, który pokazuje nam Grodzisk znany i nieznany.

Grodzisk Mazowiecki jest miastem niezwykłym, w którym historia harmonijnie łączy się z przyszłością. Jest to miasto, w którym dbałość o zabytki i innych świadków jego historii, widoczna jest na każdym kroku. Zabytkowe wille, dworki, pałace, poddawane renowacji, stanowią nie tylko piękną szatę miasta, ale też nadają mu niepowtarzalny charakter. Grodzisk kusi i prowokuje do zapoznania się z jego tajemnicami i sięgającą XI wieku historią, poznania jego szczególnego uroku.

Od wielu już lat Łukasz Nowacki, miłośnik i znawca historii Grodziska Mazowieckiego, organizuje wycieczki po najciekawszych zakątkach miasta, opowiadając związane z nim historie. Wycieczki z Łukaszem zawsze cieszą się ogromnym zainteresowaniem, dlatego postanowił zebrać najciekawsze z nich w przewodniku, aby każdy mógł indywidualnie, w dogodnym dla siebie czasie zwiedzać miasto pełne niezwykle barwnych historii.

Reklama

Niedawno, nakładem wydawnictwa Helion, w ramach drukowanej od siedmiu lat serii przewodników turystycznych „Bezdroża”, okazał się przewodnik Nowackiego, zatytułowany „Grodzisk Mazowiecki – znany i  nieznany”. To duże wyróżnienie, ponieważ seria „Bezdroża” zyskała sobie już znakomitą renomę na wydawniczym rynku. Przewodniki „Bezdroży” trzykrotnie otrzymały wyróżnienie „Złoty Laur Konsumenta”, co świadczy o ich walorach merytorycznych. Mamy nadzieję, że również przewodnik po Grodzisku znajdzie uznanie wśród czytelników, a wycieczki z tą publikacją w ręku sprawią nam ogromną satysfakcję. Przewodnik wydany jest w poręcznym formacie, z piękną szatą graficzną, bogato ilustrowany, stanowi więc z pewnością wyjątkową pozycję wśród wydawnictw o Grodzisku Mazowieckim, którą warto mieć w swoim domu.

Przewodnik jest w ogólnopolskiej sieci sprzedaży, można więc nabyć go w wielu księgarniach. Jest on również dostępny w Biurze Promocji Miasta.

Reklama