reklama
Strona główna Aktualności Akt. Michałowice Metamorfoza sali gimnastycznej w szkole w Nowej Wsi

Metamorfoza sali gimnastycznej w szkole w Nowej Wsi

0
sala gimnastyczna, szkoła, Nowa Wieś, remont, gmina Michałowice, Przegląd Regionalny
Fot. Małgorzata Pachecka Facebook

Sala gimnastyczna w szkole w Nowej Wsi przeszła metamorfozę. Dzieci zyskają przyjemne i nowoczesne zaplecze do zajęć sportowych.

Sala gimnastyczna zmienia swoje oblicze. Rzecz jasna na lepsze. Od jesieni dzieci ze szkoły w Nowej Wsi będą mogły realizować zajęcia z wychowania fizycznego w komfortowych warunkach. Po problemach z otwarciem okien pozostanie tylko i wyłącznie wspomnienie. – Sala gimnastyczna przechodzi zupełną metamorfozę. Są nowe, bezpieczne okna, które będą się otwierać w sposób „normalny”. Będzie nowa wentylacja i nowa sportowa podłoga oraz nowoczesny, jasne oświetlenie dostosowane do obiektów sportowych – wylicza wójt gminy Michałowice Małgorzata Pachecka.

Warto również wspomnieć, że dzieci zyskają nowoczesne zaplecze sanitarno-szatniowego. W ramach inwestycji wykonano nowe instalacje centralnego-ogrzewania, wodno-kanalizacyjną, elektryczną, wymieniono drzwi. Ponadto, odnowiono ściany i wykonano nową wentylację pomieszczeń. Wszystkie prace, które zostały do zrealizowania powinny dobiec końca przed rozpoczęciem roku szkolnego.

Zmiany w szkole

Gmina Michałowice inwestuje w oświatę, czego dowodem są zmiany w szkole w Nowej Wsi. W ramach poprzednich inwestycji wykonano rowerownię na blisko 200 jednośladów, wyremontowano świetlicę i klasy dla najmłodszych.

Kolejne działanie to remont sali. Koszt inwestycji to prawie 500 tysięcy złotych. Gmina otrzymała wsparcie na wykonanie zadania. – Województwo mazowieckie zauważa nasze potrzeby i na ich realizację otrzymaliśmy ponad 187 tysięcy złotych z Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej – Mazowsze 2021 – zaznacza wójt Pachecka.

Czytaj również: Nowa strażnica OSP w przyszłym roku

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Exit mobile version