reklama
Strona główna Aktualności Melduj się i wygrywaj

Melduj się i wygrywaj

0
fot. UG Grodzisk Maz.

Urząd Gminy w Grodzisku Maz. wymyślił ciekawy sposób na zachęcenie nowych mieszkańców do zameldowania się w gminie.

Samorządy prześcigają się w pomysłach, jak skłonić napływowych mieszkańców gminy do meldunku w miejscu zamieszkania. Dla miast i gmin to istotna z punktu widzenia podatkowego. 40% podatku dochodowego od osób fizycznych trafia właśnie do budżetu samorządu, co daje możliwość realizowania kolejnych inwestycji oświatowych czy drogowych.

Dla samych mieszkańców zaś oznacza to szereg wygód. Po pierwsze, według ksiąg meldunkowych tworzone są listy wyborców. Jeśli więc jesteśmy zameldowani w miejscu zamieszkania, nie musimy już starać się o dopisanie do listy lub w dniu wyborów podróżować w rodzinne strony. Jeśli jesteśmy zameldowani poza miejscem zamieszkania, ryzykujemy również przegapienie ważnej korespondencji z sądu, który najczęściej wysyła listy na adres meldunkowy. Młodym rodzicom meldunek często pomaga też uzyskać dodatkowe punkty w rekrutacji do żłobka czy przedszkola. Daje też możliwość uzyskania Grodziskiej Karty Mieszkańca, uprawniającej do zniżek do kina, na basen czy w komunikacji miejskiej. Należy oczywiście również pamiętać, że obowiązek meldunkowy wciąż istnieje, choć już kilka rządów obiecywało jego zniesienie.

Grodziski magistrat zdecydował się zachęcić mieszkańców do meldunku za pomocą konkursu z nagrodami. Kampania rozpoczęła się 20 listopada i potrwa do końca grudnia. Co zrobić, aby wziąć udział? Wystarczy w czasie trwania konkursu zameldować się w gminie Grodzisk Maz. oraz wypełnić formularz konkursowy, który następnie należy złożyć w Urzędzie Stanu Cywilnego lub elektronicznie, przez stronę e-urząd. Formularz dostępny jest na stronie zameldujsie.grodzisk.pl/formularz-konkursowy/. Co tydzień komisja konkursowa wylosuje dwa formularze, których autorzy otrzymają nagrody rzeczowe. Do wygrania są m.in. laptop, hulajnoga, telewizor czy voucher na zagraniczną wycieczkę. Przed nami jeszcze trzy głosowania – 13, 20 i 31 grudnia.

Szczegółowe informacje znajdziemy na stronie internetowej grodziskiego urzędu.

Exit mobile version