Medale za długoletnie pożycie małżeńskie wręczone

0
162
Reklama

W Piastowie zostały wręczone medale za długoletnie pożycie małżeńskie. Otrzymało je 11 par.

Uroczystości wręczenia medali za długoletnie pożycie mają swoją wymowę. Przed laty powiedzieli sobie „tak” i wspólnie kroczą przez życie. Dzielą radości i troski, realizują swoje pasje, wspierają się w trudnych chwilach. Trwają w miłości i zawsze patrzą w tę samą stronę. Z pewnością historia każdego z małżeństw jest inspirująca.

W Piastowie wręczono medale za długoletnie pożycie małżeńskie. W związku z pandemią koronawirusa i zasadami bezpieczeństwa uroczystości miały skromniejszy charakter niż zazwyczaj. Medale w imieniu Prezydenta RP wręczył burmistrz Piastowa Grzegorz Szuplewski wraz z kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Ewą Soroką.

Medale, pamiątkowe dyplomy, kwiaty i upominki odebrało jedenaście małżeństw. – Odznaczonym parom jeszcze raz gratulujemy! Niech trwałość ich związków będzie przykładem oraz inspiracją dla młodych i przyszłych małżeństw – podkreślają urzędnicy.

Przypomnijmy, że medal za długoletnie pożycie małżeńskie jest swego rodzaju nagrodą dla osób, która spędziły ze sobą w jednym związku małżeńskim co najmniej 50 lat. O jego przyznanie występują jubilaci bądź ich krewni do właściwego urzędu stanu cywilnego. Kolejne kroki leżą w gestii tegoż organu.

Reklama

Czytaj także: Majaland – nowy park rozrywki pod Warszawą. Kiedy otwarcie?

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj