Medale młodych tenisistów

0
358
Reklama

Aleks Pakuła i Tosia Zembowicz z Bogorii Grodzisk Mazowiecki z sukcesami zakończyli występy w Grand Prix Mazowsza. Zawodnicy zwyciężyli rywalizację wśród kadetów.

W Grodzisku Mazowieckim potrafią pracować z młodzieżą, o czym świadczą osiągane wyniki. I Grand Prix Mazowsza w Nowym Dworze Mazowieckim, rozegrane pod koniec października, zakończyło się świetnymi wynikami zawodników Bogorii. Aleks Pakuła triumfował wśród kadetów. Zawodnik trenuje w akademii Bogorii drugi rok, ale jako zawodnik grodziskiego klubu startował po raz pierwszy. Pakuła triumfował w imponującym stylu i nie stracił ani jednego seta. W finale gracz Bogorii wygrał 3:0 z Jakubem Szczypkiem ze Spójni Warszawa.

Formą błysnął również Jakub Dobosz, który zajął 3. miejsce. Co istotne, gracz rywalizował ze starszymi o cztery lata rywalami. W półfinale uległ 1:3 Szczypkowi, który potem przegrał z Pakułą. Jakub Dobosz o brązowy medal rywalizował z Aleksem Maciaszczykiem i wygrał 3:1.

Wśród kadetek najlepiej zaprezentowała się Tosia Zembowicz. Tenisistka Bogorii wypadła znakomicie i w ciągu całego turnieju straciła tylko jednego seta. W finale Zembowicz pokonała 3:0 Emilię Laskowską. W przedziale 5-8 uplasowała się kolejna zawodniczka Bogorii – Milena Mirecka.

Dobra postawa Pakuły i Zembowicz daje im prawo startu w Grand Prix Polski Kadetów. Zawody mają odbyć się pod koniec listopada.

Reklama

Wśród seniorów do finału dotarł Przemysław Sałaciński, który w decydującej rozgrywce przegrał 1:3 z Antonim Witkowskim. W pojedynku o brąz Patryk Pyśk uległ 1:3 Jakubowi Miszkurce. Z kolei Katarzyna Trochimiuk zakończyła rywalizację na 5. lokacie.

Czytaj także: Elektrobud wygrywa w Krakowie

 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj