Medale karateków z Pruszkowa

0
81
Reklama

Zawodnicy Karate Klub Pruszków z powodzeniem rywalizowali w mistrzostwach Europy. Z medalami wróciły m.in. Nadia Malinowska i Zuzanna Zabrzygraj.

Choć za oknami jesień, sportowa rywalizacja trwa w najlepsze i dostarcza wielu emocji. W mistrzostwach Europy WTKF oraz mistrzostwach Europy WTKU z dobrej strony pokazali się zawodnicy Karate Klubu Pruszków. Podczas zawodów rywalizowali sportowcy z 21 krajów. Trzeba było się wykazać determinacją, umiejętnościami oraz wytrzymałością, aby osiągnąć sukces. Zawodnicy z Pruszkowa mają wiele powodów do radości.

Zuzanna Zabrzygraj opływa w złoto. Na swoim koncie zapisała trzy medale z najcenniejszego kruszcu. Zabrzygraj okazała się najlepsza w kumite indywidualnym WFF, drużynowym WFF i indywidualnym WTKU. Złoto indywidualnie WTKF zdobyła Nadia Malinowska. Do tego dołożyła srebro w kata drużynowym WTKU. Ponadto Malinowska zapisała na swoim koncie trzy brązowe medale.

Ze złotego krążka w kumite drużynowym seniorek WTKF cieszyła się Dominika Łukasiewicz. Do swojego dorobku dołożyła srebro w kumite indywidualnym WTKU oraz brąz w kumite indywidualnym WFF. Trzecie miejsce w kumite drużynowym WFF oraz medal dla naszej kadry, w której składzie był Damian Falkowski.

Warto również wspomnieć o I Pucharze Europy Dzieci WTKU, w którym rywalizowało blisko 700 zawodników z całej Europy. Karate Klub Pruszków również zaznaczył tam swoją obecność. Drugie miejsce w kumite zajęła Lena Kisiel. Na najniższym stopniu podium stawali: Maciej Kusy (kumite), Maks Kowalski (kata), Kacper Kossiński (kumite). W kata drużynowo po brąz sięgnęły Julia Kowalska, Natalia Markuszewska i Amelia Mikołajczyk.

Reklama

Czytaj również: Nastolatki spędzają w internecie 12 godzin dziennie

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj