reklama
Strona główna Aktualności Mazowiecki Budżet Obywatelski

Mazowiecki Budżet Obywatelski

0

Samorząd województwa mazowieckiego intensywnie pracuje nad wprowadzeniem Mazowieckiego Budżetu Obywatelskiego.

Ruszają konsultacje społeczne, podczas których mieszkańcy Mazowsza będą mogli zgłaszać swoje uwagi do projektu uchwały. Jeżeli nic nie stanie na przeszkodzie, w pierwszym kwartale 2020 roku powinien rozpocząć się nabór projektów. Na ten cel przewidziane jest aż 25 mln złotych.

– Mazowsze to największe i najszybciej rozwijające się województwo w kraju. Jest jednak przy tym bardzo zróżnicowane. Budżet Obywatelski znakomicie wpisuje się w prowadzoną przez nas politykę zrównoważonego rozwoju. Prowadzimy wiele programów, które są odpowiedzią na oczekiwania mieszkańców. Chcemy ich jeszcze bardziej zaktywizować, aby wskazali nam, jakich projektów brakuje, jakie inwestycje są im potrzebne. Czekamy na pomysły zarówno w zakresie budowy czy modernizacji nowych obiektów, jak i realizacji programów społecznych, wydarzeń kulturalnych. To ważne, aby poznać głos mieszkańców zarówno dużych miast, miasteczek, jak i małych wsi. Zachęcam państwa do aktywnego udziału w konsultacjach – podkreśla marszałek Adam Struzik.

Regulamin projektu Mazowieckiego Budżetu Obywatelskiego dostępny jest na stronach: www.bip.mazovia.pl, www.mazovia.pl i www.dialog.mazovia.pl. Każdy, kto chciałby wnieść swoje uwagi do projektu, może zrobić to osobiście w siedzibach urzędu i jego delegaturach, za pośrednictwem poczty lub poczty kurierskiej, drogą elektroniczną na adres , bądź za pomocą profilu zaufanego ePUAP.

Exit mobile version