Maseczkomat przy urzędzie

0
150

Mieszkańcy Pruszkowa mogą korzystać z maseczkomatu, który pojawił się przy Urzędzie Miasta na ul. Kraszewskiego. W mieście mają pojawić się kolejne automaty.

Od 16 kwietnia wszyscy muszą zasłaniać usta i nos. Nakaz dotyczy wszystkich przebywających w przestrzeni publicznej, punktach usługowych, zakładach pracy (w przypadku styczności z osobami z zewnątrz) czy też na klatkach schodowych oraz windach. Są jednak wyjątki, m.in. dzieci do lat 4, osoby mające problemy z oddychaniem, żołnierze, rolnicy w czasie pracy. Najkrócej mówiąc, od kilku tygodni bez maseczki ani rusz. Wychodząc z domu musimy o niej pamiętać.

Udogodnieniem dla mieszkańców Pruszkowa ma być maseczkomat, który zainstalowano nieopodal Urzędu Miasta przy ul. Kraszewskiego. Można w nim nabyć niezbędne środki ochrony. W maseczkomacie dostępne są: trójwarstwowe maseczki medyczne, rękawiczki ochronne w pięciu rozmiarach, żele antybakteryjne. Asortyment będzie na bieżąco uzupełniany. Ponadto, w automacie mają pojawiać się nowe produkty.

Okazuje się, że to dopiero początek tego typu urządzeń w Pruszkowie. Urząd podkreśla, że maseczkomaty pojawią się w kolejnych lokalizacjach.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię