reklama
Strona główna Aktualności Akt. Pruszków Mandaty na Strajku Kobiet

Mandaty na Strajku Kobiet

0
Policja interweniowała podczas Strajku Kobiet w Pruszkowie. Bilans - 35 mandatów karnych, 68 wniosków o ukaranie do sądu.
Fot. radiokolor.pl

Policja interweniowała podczas Strajku Kobiet w Pruszkowie. Bilans – 35 mandatów karnych, 68 wniosków o ukaranie do sądu.

Strajki Kobiet, mimo panującej pandemii koronawirusa, gromadzą wiele osób. W całej Polsce na ulice wychodzą protestujący, którzy wyrażają niezadowolenie z decyzji TK i z podważenia istniejącego od lat kompromisu aborcyjnego.

13 listopada po raz kolejny kobiety i mężczyźni wyszli na ulice Pruszkowa. Uczestnicy sprzeciwiali się zaostrzeniu przepisów aborcyjnych. Strajk Kobiet, który rozpoczął się po godz. 18.00 przebiegał spokojnie, ale sytuacja uległa zmianie na ul. Robotniczej. Interweniowała policja, która wylegitymowała ponad 100 osób, w tym 13 nieletnich.

Podczas wydarzenia nie obyło się bez kar. – Nałożono 35 mandatów karnych, a do sądu skierowanych zostanie 68 wniosków o ukaranie – poinformowała Komenda Stołeczna Policji. – Również wobec osób nieletnich skierowane będą wnioski do sądu rodzinnego. Ponadto do sanepidu przekazane zostaną 103 notatki. Przypominamy o obowiązujących obostrzeniach dotyczących m.in. gromadzenia się – uzupełniają funkcjonariusze.

Czytaj również: Groźna biedronka atakuje

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Exit mobile version