Maleńczuk i sekcja rytmiczna

0
400
Reklama

Do Centrum Kultury w Grodzisku Maz. zawita artysta jedyny w swoim rodzaju.

Maciej Maleńczuk – wokalista, gitarzysta, rockman. Zaczynał jako uliczny grajek, po kilku latach związał się z zespołem Pudelsi i wówczas jego kariera nabrała rozpędu. W ciągu następnych 19 lat zespół wydał 5 albumów studyjnych, a Maleńczuk stał się jedną z najbardziej charakterystycznych (i kontrowersyjnych) postaci polskiej sceny rockowej. W międzyczasie, w 1993 r., założył kapelę Homo Twist. Wyjątkowo pracowity artysta; obok pracy w dwóch zespołach nadal znajdował czas na solową karierę. Dotychczas wydał 15 solowych albumów, z których 4 uzyskały status złotej płyty, a kolejne 4 pokryły się platyną. Nawiązał też przelotny romans z aktorstwem – w 2004 r. wystąpił w chorzowskim Teatrze Rozrywki, gdzie wcielił się w rolę Wolanda w adaptacji „Mistrza i Małgorzaty” Michaiła Bułhakowa. Napisał również piosenki do spektaklu. W 2011 r. został odznaczony Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Maleńczuk zawita do Grodziska Maz. z muzykami krakowskiej Piwnicy Pod Baranami – Wiesławem Jamiołem na perkusji i Dominikiem Wywrockim na kontrabasie. Panowie współpracowali wcześniej przy projekcie „Maleńczuk gra Młynarskiego”.

„Maciej Maleńczuk + Rythm Section” będzie retrospektywną podróżą przez twórczość artysty. Widownia usłyszy kompozycje, którymi Maleńczuk zdobywał krakowskie ulice na początku swojej drogi. Nie zabraknie też największych hitów, jak „Tango libido”, „Synu” czy „Ostatnia nocka”.

Reklama

Artysta wystąpi w sali widowiskowej Centrum Kultury 7 października o 19.30. Bilety na wydarzenie w cenie 120 zł do nabycia w kasie Kina Centrum Kultury. Rezerwacje tel. 22 734 79 44, oraz na portalach: panbilet.pl, kupbilecik.pl.

Reklama